У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

У науковому видавництві Познанського Університету імені Адама Міцкевича вийшла друком перша польскомовна монографія, присвячена творчості Олеся Ульяненка «Між апокаліпсисом і меланхолією. Олесь Ульяненко – твори, контексти, спогади». Про це повідомили на сайті видавництва.

Авторами книжки є українські та польскі філологи. Меморіальне видання поєднує в собі наукові розвідки професорів Ярослава Поліщука, Анни Горнятко-Шумилович, Пшемислава Ліса-Маркєвича, Оксани Пухонської та Малгожати Кучинської, а також спогади друзів Ульяненка.

 

 

Частиною монографії є ​​додаток, що містить три мемуари Михайла Слабошпицького, Павла Вольвача та Ігоря Островського, перекладені польською мовою. Останній зі спогадів публікують уперше.

 

«У спогадах постає портрет Ульяненка як неординарного митця, повністю відданого творчому процесу, і водночас як відчуженої людини, оплутаної в надзвичайно складній реальності зламу 1980-х і 1990-х років в Україні, до кінця вимученої глибоко екзистенціальними та моральними дилемами», — ідеться на сайті видавництва.

 

Книжка проілюстрована численними раритетними фотографіями Ульяненка з приватних архівів.

 

Монографія доступна у паперовому та електронному вигляді. Її можна придбати на сайті видавництва. Вартість 45 (404) та 32 (287 грн) злотих відповідно.

 

Олесь Ульяненко — український письменник, автор понад 20 романів, лавреат Малої Шевченківської премії за книжку «Сталінка» (2000).

 

Нагадаємо, 2022 року у Польщі вперше видали романи Олеся Ульяненка «Сталінка» і «Дофін Сатани». 2023 року у Польщі вийшов переклад роману Олеся Ульяненка «Квіти Содому».

 

 

Чільна світлина: Courtesy Photo

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"