У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

У науковому видавництві Познанського Університету імені Адама Міцкевича вийшла друком перша польскомовна монографія, присвячена творчості Олеся Ульяненка «Між апокаліпсисом і меланхолією. Олесь Ульяненко – твори, контексти, спогади». Про це повідомили на сайті видавництва.

Авторами книжки є українські та польскі філологи. Меморіальне видання поєднує в собі наукові розвідки професорів Ярослава Поліщука, Анни Горнятко-Шумилович, Пшемислава Ліса-Маркєвича, Оксани Пухонської та Малгожати Кучинської, а також спогади друзів Ульяненка.

 

 

Частиною монографії є ​​додаток, що містить три мемуари Михайла Слабошпицького, Павла Вольвача та Ігоря Островського, перекладені польською мовою. Останній зі спогадів публікують уперше.

 

«У спогадах постає портрет Ульяненка як неординарного митця, повністю відданого творчому процесу, і водночас як відчуженої людини, оплутаної в надзвичайно складній реальності зламу 1980-х і 1990-х років в Україні, до кінця вимученої глибоко екзистенціальними та моральними дилемами», — ідеться на сайті видавництва.

 

Книжка проілюстрована численними раритетними фотографіями Ульяненка з приватних архівів.

 

Монографія доступна у паперовому та електронному вигляді. Її можна придбати на сайті видавництва. Вартість 45 (404) та 32 (287 грн) злотих відповідно.

 

Олесь Ульяненко — український письменник, автор понад 20 романів, лавреат Малої Шевченківської премії за книжку «Сталінка» (2000).

 

Нагадаємо, 2022 року у Польщі вперше видали романи Олеся Ульяненка «Сталінка» і «Дофін Сатани». 2023 року у Польщі вийшов переклад роману Олеся Ульяненка «Квіти Содому».

 

 

Чільна світлина: Courtesy Photo

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"