У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

У Польщі видадуть антологію «Мова Вавилону», у якій зібрана українська фантастична проза польською мовою. Про це повідомляє письменник Володимир Арєнєв у Facebook. 

Найдавніше з оповідань, що увійшло до збірки, написане у 1881-му, найновіше – у 2022-му.  До антології увійшли твори Миколи Гоголя, Івана Франка, Олександра Михеда, Макса Кідрука, Остапа Українця та інших.

 

«Попри заявлену ретроспективність акцент робили на сучасних українських авторах. Сподіваючись, зокрема, на те, що зацікавимо польських читачів і видавців нашою фантастикою, про яку вони знають дуже мало. Як уже стало зрозуміло, дещо таки вдалося, бо маємо певні перемовини із видавцем про подальшу співпрацю – та детальніше про це поки не говоритиму, зарано і стосується також колег, вони й розкажуть, як надійде час», зазначав упорядник. 

Арєнєв також пише, що існує ймовірність виходу другого тому чи видання українською. Крім того, митці, що створювали антологію, бажають розширити зміст.

 

«Бо це, здається, перша така антологія, щоб от він Гоголя та Франка й аж до Кідрука й Українця. І звісно, хочеться дати набагато більше текстів. Та – побачимо… »,  – написав письменник. 

 

Щодо ідеї створення митець зауважив так: «На початку цієї весни перекладач і знавець фантастики Paweł Laudański написав мені й розповів про ідею, яка виникла в нього разом із видавцем Wojtek Sedeńko. Як і багато наших друзів із польського фендому, вони хотіли підтримати нас – і так виникла ідея антології української фантастичної прози у перекладі на польську».

 

Арєнєв пише, що антологія створена на волонтерських засадах: автори, художники, укладач і видавець не матимуть з неї прибутку. Типографія теж погодилася видати книжку безкоштовно, потрібно сплатити тільки за матеріали.  

 

До оформлення антології були залучені українські художники й художниці. Зокрема на обкладинці використані ілюстрації Романа Чалого, а всередині видання: Ірини Гуріної, Катерини Кошелевої, Дмитра Кришовського, Олександра Полосухіна, Олександра Продана.

 

Зміст видання: 

 

 • Володимир Арєнєв, Михайло Назаренко. Білий квіт на давньому дереві. Короткий екскурс у сучасну українську фантастику (2022)  
 • Микола Гоголь. Пропала грамота (1831)
 • Іван Наумович. Нічний супутник (1853)
 • Олекса Стороженко. Закоханий чорт (1861) (у скороченому варіанті)
 • Іван Франко. Поєдинок (1905)
 • Василь Королів-Старий. Потороча Хрипка (1923)
 • Борис Штерн. Чия планета? (1980)
 • Сергій Легеза. Простаки та хитруни (2004)
 • Олексій Гедеонов. Середина снігу (2014)
 • Світлана Тараторіна. Мова Вавилону (2017, 2022)
 • Михайло Назаренко. Справжнє життя Івана Ілліча (2017)
 • Наталія Матолінець. Вартовий загрози (2018)
 • Володимир Арєнєв. Смуга відчуження (2019)
 • Олексій Жупанський. Гавриловна (2019)
 • Володимир Кузнєцов. Віхола (2020, 2022)
 • Олександр Михед. Пожирач гріхів (2020)
 • Макс Кідрук. Ближче всіх до полюса (2022)
 • Остап Українець. День Нептуна (2022)

 

Нагадаємо, що в австрійському видавництві Passagen Verlag вийде друком збірка українських есеїв про війну у хронологічному порядку за 2014-2022 роки «Україно, моя любове. Голоси вільної нації».

 

Як відомо, французьке видавництво Editions Bruno Doucey (Видавництво Брюно Дусе) опублікувало антологію української поезії «Україна. 24 поети для однієї країни» (“Ukraine. 24 poètes pour un pays).

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"