У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

У Польщі видадуть антологію «Мова Вавилону», у якій зібрана українська фантастична проза польською мовою. Про це повідомляє письменник Володимир Арєнєв у Facebook. 

Найдавніше з оповідань, що увійшло до збірки, написане у 1881-му, найновіше – у 2022-му.  До антології увійшли твори Миколи Гоголя, Івана Франка, Олександра Михеда, Макса Кідрука, Остапа Українця та інших.

 

«Попри заявлену ретроспективність акцент робили на сучасних українських авторах. Сподіваючись, зокрема, на те, що зацікавимо польських читачів і видавців нашою фантастикою, про яку вони знають дуже мало. Як уже стало зрозуміло, дещо таки вдалося, бо маємо певні перемовини із видавцем про подальшу співпрацю – та детальніше про це поки не говоритиму, зарано і стосується також колег, вони й розкажуть, як надійде час», зазначав упорядник. 

Арєнєв також пише, що існує ймовірність виходу другого тому чи видання українською. Крім того, митці, що створювали антологію, бажають розширити зміст.

 

«Бо це, здається, перша така антологія, щоб от він Гоголя та Франка й аж до Кідрука й Українця. І звісно, хочеться дати набагато більше текстів. Та – побачимо… »,  – написав письменник. 

 

Щодо ідеї створення митець зауважив так: «На початку цієї весни перекладач і знавець фантастики Paweł Laudański написав мені й розповів про ідею, яка виникла в нього разом із видавцем Wojtek Sedeńko. Як і багато наших друзів із польського фендому, вони хотіли підтримати нас – і так виникла ідея антології української фантастичної прози у перекладі на польську».

 

Арєнєв пише, що антологія створена на волонтерських засадах: автори, художники, укладач і видавець не матимуть з неї прибутку. Типографія теж погодилася видати книжку безкоштовно, потрібно сплатити тільки за матеріали.  

 

До оформлення антології були залучені українські художники й художниці. Зокрема на обкладинці використані ілюстрації Романа Чалого, а всередині видання: Ірини Гуріної, Катерини Кошелевої, Дмитра Кришовського, Олександра Полосухіна, Олександра Продана.

 

Зміст видання: 

 

 • Володимир Арєнєв, Михайло Назаренко. Білий квіт на давньому дереві. Короткий екскурс у сучасну українську фантастику (2022)  
 • Микола Гоголь. Пропала грамота (1831)
 • Іван Наумович. Нічний супутник (1853)
 • Олекса Стороженко. Закоханий чорт (1861) (у скороченому варіанті)
 • Іван Франко. Поєдинок (1905)
 • Василь Королів-Старий. Потороча Хрипка (1923)
 • Борис Штерн. Чия планета? (1980)
 • Сергій Легеза. Простаки та хитруни (2004)
 • Олексій Гедеонов. Середина снігу (2014)
 • Світлана Тараторіна. Мова Вавилону (2017, 2022)
 • Михайло Назаренко. Справжнє життя Івана Ілліча (2017)
 • Наталія Матолінець. Вартовий загрози (2018)
 • Володимир Арєнєв. Смуга відчуження (2019)
 • Олексій Жупанський. Гавриловна (2019)
 • Володимир Кузнєцов. Віхола (2020, 2022)
 • Олександр Михед. Пожирач гріхів (2020)
 • Макс Кідрук. Ближче всіх до полюса (2022)
 • Остап Українець. День Нептуна (2022)

 

Нагадаємо, що в австрійському видавництві Passagen Verlag вийде друком збірка українських есеїв про війну у хронологічному порядку за 2014-2022 роки «Україно, моя любове. Голоси вільної нації».

 

Як відомо, французьке видавництво Editions Bruno Doucey (Видавництво Брюно Дусе) опублікувало антологію української поезії «Україна. 24 поети для однієї країни» (“Ukraine. 24 poètes pour un pays).

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі видадуть антологію української фантастичної прози

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"