У Польській кіноакадемії закликають Зеленського зберегти Довженко-Центр

У Польській кіноакадемії закликають Зеленського зберегти Довженко-Центр

Президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський звернувся до президента України Володимира Зеленського із проханням захистити Довженко-Центр. Звернення опублікувала арт-оглядачка Лєна Чиченіна у Facebook. 

«Звертаємося та закликаємо розв’язати питання із так званою «реструктуризацією» Довженко-Центру та не допустити розпорошення повної колекції фільмів. Просимо вас, пане президенте, ще й як кінематографіста, ініціювати процес надання Довженко-Центру передбаченого законом охоронного статусу, який зробить неможливими майбутні спроби його дезорганізувати», – наголосили в листі.

 

Також у листі зазначають: «На жаль, ми також спостерігали уповільнення розвитку та згортання демократичних процедур і механізмів прозорості, які з’явилися в українському кіно після 2020 року. Із сумом і жалем за втраченою нагодою, ми слухали розповіді наших українських друзів-кіномитців, які почали констатувати нову реальність кінопроцесу»

 

Далі у зверненні пишуть, що коли ситуація «почала загрожувати кіноспадщині, яка є надбанням світової культури (до неї безумовно належить Український кіноархів Національного центру Довженко-Центр. Ми чули про спробу його ліквідації та про передачу неоціненних ресурсів невідомій установі, яка ніколи не займалася такою діяльністю на такому рівні), тому ми не можемо мовчати».

 

У документі вказали, що в березні Президент Польської кіноакадемії звертався до керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка з пропозицією тимчасово евакуювати кіноархіви до установ-партнерів у Європі. 

 

Зокрема їх погодилася прийняти у себе італійська кіностудія Cinecitta. Крім того, Яблонський пропонував Олександру Ткаченку та Андрію Єрмаку транспорт і професійний конвой для евакуації матеріалів, послуги професіоналів зі збереження та реставрації кіноспадщини.

 

Однак українська сторона на це не погодилася. Додають, що пропозиція щодо тимчасової евакуації матеріалів все ще є актуальною.

 

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно передає всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру Державній установі «Науковий центр кінематографії України».

 

Також Український ПЕН, Мистецький Арсенал та Український інститут висловлюють незгоду з рішенням Держкіно «реорганізувати» Національний центр Олександра Довженка.

 

Джерело: Детектор медіа

Оригінал статті на Suspilne: У Польській кіноакадемії закликають Зеленського зберегти Довженко-Центр

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт

Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана Страуда

На Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
 
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою

Війна за деколонізацію культури. Тарас Лютий

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Міністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"