У польському літмузеї призначили в.о. директора в обхід конкурсу

У польському літмузеї призначили в.о. директора в обхід конкурсу

Асоціація польських письменників виступив проти призначення Беати Міхалец на посаду виконувачки обов’язків директора музею літератури імені Адама Міцкевича у Варшаві. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому маршалу Мазовецького воєводства Адаму Стружику, опублікованому на фейсбук-сторінці Асоціації польських письменників.

У конкурсі на посаду в. о. директора музею перемогла Агнєшка Целеда.

 

Автори листа зазначають: «Відомість про те, що посаду виконувачки обов’язків директора Музею літератури імені Адама Міцкевича у Варшаві, підлеглого організаційно Управлінню маршала, займе пані Беата Міхалец, яку оприлюднено на сайті музею напередодні Різдва, ми прийняли зі здивуванням і недовірою. Конкурс на цю посаду виграла Агнєшка Целеда абсолютною більшістю голосів».

 

Конкурс, організований у вересні 2024 року управлінням маршала, провели у два етапи. Його результати затвердили голосуванням, і згідно з регламентом конкурсу, прописаним у відповідній ухвалі, кандидат, який отримав абсолютну більшість голосів, мав бути призначений на посаду директора. «Кандидатку обрали відкритим голосуванням, і Агнєшка Целеда виграла з абсолютною більшістю голосів», — йдеться у листі.

 

Асоціація письменників наголошує на компетентності та досвіді Агнєшки Целеди: «Целеда має 32 роки досвіду у сфері культури, зокрема 8 років у Музеї історії Польщі, де вона керує відділом будівництва постійної виставки з бюджетом понад 600 мільйонів злотих. Її план модернізації музею, представлений у конкурсній програмі, включав генеральний ремонт шести поєднаних кам’яниць на Старому місті Варшави».

 

Автори листа переконані, що Беата Міхалец не має відповідного досвіду, адже раніше працювала у сфері дошкільної освіти, а потім займала посаду заступниці директора з програмних питань у музеї незалежності у Варшаві. Також вона колишня президентка Товариства друзів Варшави.

 

Асоціація польських письменників вимагає пояснень від маршала, чому рішення про призначення суперечить результатам конкурсу, і попереджає, що таке рішення «порушує принципи прозорості публічного життя та шкодить репутації цієї важливої інституції».«Ми робимо це з переконанням, що така інформація потрібна і музейному, і літературному середовищу, яке зацікавлене у прозорій співпраці з музеєм, а також суспільству, яке бачить у відкритих конкурсах запоруку боротьби з непрозорими кадровими практиками», — підсумовують у листі.

 

Його повний текст можна прочитати за посиланням.

 

Зазначимо, директором музею літератури з 2010 р. був письменник, поет і викладач Варшавського університету Ярослав Клейноцький. У конкурсі на наступний термін він не брав участі.

 

Як повідомлялося, у вересні 2024 року повінь у Польщі завдала шкоди шести бібліотекам Нижньої Сілезії.

 

 

Чільне фото: Kuba Atys / Agencja Wyborcza

Оригінал статті на Suspilne: У польському літмузеї призначили в.о. директора в обхід конкурсу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"