У польському літмузеї призначили в.о. директора в обхід конкурсу

Асоціація польських письменників виступив проти призначення Беати Міхалец на посаду виконувачки обов’язків директора музею літератури імені Адама Міцкевича у Варшаві. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому маршалу Мазовецького воєводства Адаму Стружику, опублікованому на фейсбук-сторінці Асоціації польських письменників.
У конкурсі на посаду в. о. директора музею перемогла Агнєшка Целеда.
Автори листа зазначають: «Відомість про те, що посаду виконувачки обов’язків директора Музею літератури імені Адама Міцкевича у Варшаві, підлеглого організаційно Управлінню маршала, займе пані Беата Міхалец, яку оприлюднено на сайті музею напередодні Різдва, ми прийняли зі здивуванням і недовірою. Конкурс на цю посаду виграла Агнєшка Целеда абсолютною більшістю голосів».
Конкурс, організований у вересні 2024 року управлінням маршала, провели у два етапи. Його результати затвердили голосуванням, і згідно з регламентом конкурсу, прописаним у відповідній ухвалі, кандидат, який отримав абсолютну більшість голосів, мав бути призначений на посаду директора. «Кандидатку обрали відкритим голосуванням, і Агнєшка Целеда виграла з абсолютною більшістю голосів», — йдеться у листі.
Асоціація письменників наголошує на компетентності та досвіді Агнєшки Целеди: «Целеда має 32 роки досвіду у сфері культури, зокрема 8 років у Музеї історії Польщі, де вона керує відділом будівництва постійної виставки з бюджетом понад 600 мільйонів злотих. Її план модернізації музею, представлений у конкурсній програмі, включав генеральний ремонт шести поєднаних кам’яниць на Старому місті Варшави».
Автори листа переконані, що Беата Міхалец не має відповідного досвіду, адже раніше працювала у сфері дошкільної освіти, а потім займала посаду заступниці директора з програмних питань у музеї незалежності у Варшаві. Також вона колишня президентка Товариства друзів Варшави.
Асоціація польських письменників вимагає пояснень від маршала, чому рішення про призначення суперечить результатам конкурсу, і попереджає, що таке рішення «порушує принципи прозорості публічного життя та шкодить репутації цієї важливої інституції».«Ми робимо це з переконанням, що така інформація потрібна і музейному, і літературному середовищу, яке зацікавлене у прозорій співпраці з музеєм, а також суспільству, яке бачить у відкритих конкурсах запоруку боротьби з непрозорими кадровими практиками», — підсумовують у листі.
Його повний текст можна прочитати за посиланням.
Зазначимо, директором музею літератури з 2010 р. був письменник, поет і викладач Варшавського університету Ярослав Клейноцький. У конкурсі на наступний термін він не брав участі.
Як повідомлялося, у вересні 2024 року повінь у Польщі завдала шкоди шести бібліотекам Нижньої Сілезії.
Чільне фото: Kuba Atys / Agencja Wyborcza
Оригінал статті на Suspilne: У польському літмузеї призначили в.о. директора в обхід конкурсу
Блог
Francopolis опублікував добірку віршів Миколи ІстинаФранцузький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.
У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і КривцоваНовий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук
Пішла з життя перекладачка Ірина МарковаВід хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково
У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате
Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.