У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

У Полтавській громаді нарахували 67 вулиць і провулків, названих на честь Макаренка, Менделєєва, Пушкіна, Толстого, Маяковського та інших російських діячів культури. Про це повідомило місцеве видання «Полтавщина».

З 63-х вулиць і провулків у Полтаві, що містять у назвах імена російських або радянських поетів, письменників, викладачів, винахідників і науковців, краєзнавці радять перейменувати 55, а решту уточнити або залишити, бо ці люди не висловлювалися негативно в бік України та зробили позитивний внесок у розбудову культури.

 

Зокрема пропонують залишити вулиці Івана Буніна, бо він «жив у Полтаві, опублікував тут перші твори. У своїх творах боровся з більшовизмом. Не ставив під сумнів право України на незалежність», Васілія Докучаєва («видатний учений, діяльність якого мала позитивний внесок у розвиток науки й просвітництва на Полтавщині (ініціатор створення в Полтаві краєзнавчого музею)»), бульвар Юрія Побєдоносцева, вченого в галузі ракетно-космічної техніки, росіянина, який працював і вчився у Полтаві, вулицю Чайковського, вулицю Чехова («позитивно ставився до України, Полтавщини»).

 

Серед діячів, імена яких радять стерти з мапи Полтави, — Леонід Бразов, Алєксандр Герцен, Максім Ґорькій, Іван Гончаров, Алєксандр Ґрібоєдов, Фьодор Достоєвський, Ніколай Некрасов, Лев Толстой, Іван Турґєнєв, Василь Лєбєдєв-Кумач, Міхаіл Лєрмонтов, Владімір Маяковський та інші.

 

Повний перелік вулиць можна переглянути за посиланням.

 

Крім того, у Полтаві пропонують перейменувати вулиці, назви яких мають орфографічні помилки, походять від російських, білоруських та інших топонімів країн ОДКБ або ж названі на честь російських і радянських військових, партизанів, терористів, політиків та історичних подій.

 

Як повідомлялося, у Харкові 259 вулиць названі на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів.

 

Раніше в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць.

 

Чільна світлина: poltava-city.com

Оригінал статті на Suspilne: У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"