У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

У Полтавській громаді нарахували 67 вулиць і провулків, названих на честь Макаренка, Менделєєва, Пушкіна, Толстого, Маяковського та інших російських діячів культури. Про це повідомило місцеве видання «Полтавщина».

З 63-х вулиць і провулків у Полтаві, що містять у назвах імена російських або радянських поетів, письменників, викладачів, винахідників і науковців, краєзнавці радять перейменувати 55, а решту уточнити або залишити, бо ці люди не висловлювалися негативно в бік України та зробили позитивний внесок у розбудову культури.

 

Зокрема пропонують залишити вулиці Івана Буніна, бо він «жив у Полтаві, опублікував тут перші твори. У своїх творах боровся з більшовизмом. Не ставив під сумнів право України на незалежність», Васілія Докучаєва («видатний учений, діяльність якого мала позитивний внесок у розвиток науки й просвітництва на Полтавщині (ініціатор створення в Полтаві краєзнавчого музею)»), бульвар Юрія Побєдоносцева, вченого в галузі ракетно-космічної техніки, росіянина, який працював і вчився у Полтаві, вулицю Чайковського, вулицю Чехова («позитивно ставився до України, Полтавщини»).

 

Серед діячів, імена яких радять стерти з мапи Полтави, — Леонід Бразов, Алєксандр Герцен, Максім Ґорькій, Іван Гончаров, Алєксандр Ґрібоєдов, Фьодор Достоєвський, Ніколай Некрасов, Лев Толстой, Іван Турґєнєв, Василь Лєбєдєв-Кумач, Міхаіл Лєрмонтов, Владімір Маяковський та інші.

 

Повний перелік вулиць можна переглянути за посиланням.

 

Крім того, у Полтаві пропонують перейменувати вулиці, назви яких мають орфографічні помилки, походять від російських, білоруських та інших топонімів країн ОДКБ або ж названі на честь російських і радянських військових, партизанів, терористів, політиків та історичних подій.

 

Як повідомлялося, у Харкові 259 вулиць названі на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів.

 

Раніше в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць.

 

Чільна світлина: poltava-city.com

Оригінал статті на Suspilne: У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"