У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

У Полтаві демонтували скульптуру на честь російського поета Алєксандра Пушкіна, натомість встановили пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді. Про це розповів скульптор Володимир Цісарик.

Раніше біля одного з полтавських готелів були дві скульптури — на честь письменників Алєксандра Пушкіна та Миколи Гоголя. Нині ж біля фігури останнього відкрили пам’ятник філософу Сковороді, біля його ніг – мавпа, а за плечима – лелека. Скульптури на честь усіх трьох діячів створив Володимир Цісарик.

 

«Такий час, замінили. Старалися зробити так, щоб це було в людський розмір, щоб це не був великий монумент, не тяжів над людьми. Символіка — це є, власне, з твору Григорія Сковороди “Благодарний Еродій”, де головними героями виступають лелека Еродій і мавпочка Пішик. Мавпочка говорить про земне, про різні блага матеріальні, а лелека Еродій — якраз символ духовного піднесення», — розповів він. За словами скульптора, демонтаж, виготовлення та встановлення нової скульптури виконали коштом приватного підприємця.

 

На думку місцевої екскурсоводки та власниці турагенції Анни Шендрик, скульптура на честь Григорія Сковороди має спонукати людей більше дізнаватися про філософа.

 

«Маємо нову прекрасну контактну скульптуру Григорія Сковороди. Коли це не десь високо на якомусь постаменті, а коли люди можуть до нього підійти. Пушкін і Полтава — тут дуже суперечливе питання, чи взагалі Пушкін був у Полтаві. Сковорода — він наш, він народився на Полтавщині, його серце і дух Полтавського краю, оця унікальність філософії — це наше, українське. Тому треба говорити більше про своє», — додала вона.

 

Як повідомлялося, скульптуру Сковороди відкрили у Вашингтоні.

 

 

Джерело: Суспільне Полтава

Світлини: Суспільне Полтава

Оригінал статті на Suspilne: У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"