У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

У Переяславі відкрито меморіальну дошку на честь поета Станіслава Вишенського. (1944-2018). Про це повідомила Ганна Токмань:

«Станіслав Вишенський належить до покоління постшістдесятників, яке зброю палкої громадянськості змінило на іншу – складної метафорики. Це покоління називають ще витісненим поколінням – і за неможливість друкуватися в срср, і через замалу увагу науковців. С. Вишенський – князь, король українського авангарду, він – сюрреаліст, його постать в Україні посідає таке ж місце, як Сальвадора Далі в Іспанії чи Пабло Пікассо у Франції. Поет-переяславець продовжив традицію великого попередника – переяславського викладача піїтики Григорія Сковороди у написанні складних, дивних, експериментальних віршів. Програмний твір Вишенського «Реставратор» пояснює естетичний принцип автора: зображувати відсутнє, уявне, спираючися на код нації. Вражає нове, в сучасних історичних реаліях, сприйняття рядків з цього вірша: «Люди стежать. Із пальцем в роті Пильно стежить сумління Землі: Знову поночі йду з роботи – Може, з мінних полів». Для автора мінними полями було стеження кадебістів, загроза безробіття та неволі – нині ці поля в Україні справжні, рашистські. Україна – держава з великою культурою, різнобічною, неповторною. Поет із Переяслава Станіслав Вишенський – її авангардна, філософічна, загадкова, коштовна частка».

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"