У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

У Переяславі відкрито меморіальну дошку на честь поета Станіслава Вишенського. (1944-2018). Про це повідомила Ганна Токмань:

«Станіслав Вишенський належить до покоління постшістдесятників, яке зброю палкої громадянськості змінило на іншу – складної метафорики. Це покоління називають ще витісненим поколінням – і за неможливість друкуватися в срср, і через замалу увагу науковців. С. Вишенський – князь, король українського авангарду, він – сюрреаліст, його постать в Україні посідає таке ж місце, як Сальвадора Далі в Іспанії чи Пабло Пікассо у Франції. Поет-переяславець продовжив традицію великого попередника – переяславського викладача піїтики Григорія Сковороди у написанні складних, дивних, експериментальних віршів. Програмний твір Вишенського «Реставратор» пояснює естетичний принцип автора: зображувати відсутнє, уявне, спираючися на код нації. Вражає нове, в сучасних історичних реаліях, сприйняття рядків з цього вірша: «Люди стежать. Із пальцем в роті Пильно стежить сумління Землі: Знову поночі йду з роботи – Може, з мінних полів». Для автора мінними полями було стеження кадебістів, загроза безробіття та неволі – нині ці поля в Україні справжні, рашистські. Україна – держава з великою культурою, різнобічною, неповторною. Поет із Переяслава Станіслав Вишенський – її авангардна, філософічна, загадкова, коштовна частка».

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Переяславі відкрили меморіальну дошку на честь Станіслава Вишенського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"