У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко»
В експозиційних залах Палацу Потоцьких Львівської національної галереї відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко» зі збірки полотен Запорізького обласного художнього музею.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дана виставка показує нам те, що називається «дух України», і ми її презентуємо з нашими колегами із Запоріжжя. Наче б якісь дивні звірі чи квіти, але вони не могли з’явитися десь в іншій країні, тільки у нас. Адже саме така Україна жила у серці Марії Примаченко. Разом з творами художниці презентуємо посуд трипільської культури. На мою думку, що картини, що посуд – це унікальна спадщина українців, яку варто представляти у світі», — сказав генеральний директор Львівської національної галереї ім. Бориса Возницького Тарас Возняк.
На виставці представлено 36 предметів трипільської культури, які датуються VI-III тис. до н.е. та 51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею.
«Дану колекцію ми збирали багато років. Марія Примаченко була жінка з глибокою душею, але й своєрідним характером. Не всі музеї могли знайти до неї підхід. Але до нас вона завжди була прихильна, і одного разу подарувала у фонди аж 70 своїх робіт. Зараз у нас зберігається понад 100 творів її авторства, і це найбільша колекція після столичних музеїв. І ми пишаємося цим», — додала Янкович.
Виставка триватиме до 31 грудня 2023 року.
Як повідомляв Укрінформ, у липні минулого року в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові презентували виставковий проєкт робіт Марії Примаченко «Дарую Україні!». Сотні людей прийшли відвідати експозицію, щоб поринути в чудернацький світ художниці. Було представлено 89 робіт з приватної колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица.
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко»
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.