У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко»
![У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко» У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко»](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/1697295948-4999-696x463.jpeg)
В експозиційних залах Палацу Потоцьких Львівської національної галереї відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко» зі збірки полотен Запорізького обласного художнього музею.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дана виставка показує нам те, що називається «дух України», і ми її презентуємо з нашими колегами із Запоріжжя. Наче б якісь дивні звірі чи квіти, але вони не могли з’явитися десь в іншій країні, тільки у нас. Адже саме така Україна жила у серці Марії Примаченко. Разом з творами художниці презентуємо посуд трипільської культури. На мою думку, що картини, що посуд – це унікальна спадщина українців, яку варто представляти у світі», — сказав генеральний директор Львівської національної галереї ім. Бориса Возницького Тарас Возняк.
На виставці представлено 36 предметів трипільської культури, які датуються VI-III тис. до н.е. та 51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею.
«Дану колекцію ми збирали багато років. Марія Примаченко була жінка з глибокою душею, але й своєрідним характером. Не всі музеї могли знайти до неї підхід. Але до нас вона завжди була прихильна, і одного разу подарувала у фонди аж 70 своїх робіт. Зараз у нас зберігається понад 100 творів її авторства, і це найбільша колекція після столичних музеїв. І ми пишаємося цим», — додала Янкович.
Виставка триватиме до 31 грудня 2023 року.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2023_10/thumb_files/630_360_1697295948-8453.jpeg)
Як повідомляв Укрінформ, у липні минулого року в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові презентували виставковий проєкт робіт Марії Примаченко «Дарую Україні!». Сотні людей прийшли відвідати експозицію, щоб поринути в чудернацький світ художниці. Було представлено 89 робіт з приватної колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица.
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: У Палаці Потоцьких у Львові відкрили виставку «Феномен Марії Примаченко»
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.