У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

У німецькому видавництві fotoTAPETA вийде збірка свідчень українців про російське вторгнення «Словник війни» (“Wörter im Krieg”). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його автор, поет Остап Сливинський.

«Насправді це не просто книжка. Це плетиво голосів, розмов, часто уривчастих, незавершених. Це — весь наш 2022-й у словах і голосах. Це — повсякдення перших місяців [повномасштабної] війни, як ми його одне одному розповіли, і як ми його промовчали, бо поза короткими текстами зі “Словника” лишається багато такого, для чого ми не знайшли слів. Тут є уривки моїх розмов з дуже багатьма людьми, а також розповіді, що ними зі мною ділилися чудові співавтори й співавторки, які в процесі долучалися до проєкту. Кожній і кожному я дуже вдячний», — зазначив Остап Сливинський.

 

«Словник війни» — проєкт Остапа Сливинського, в межах якого публікують розповіді українців про їхні досвіди війни. Співавтори «Словника» — Анна Процук, Євген Клімакін, Оксана Курило, Дмитро Ткачук, Богдана Романцова, Олександр Моцар, Станіслав Туріна, Лариса Денисенко, Вікторія Черняхівська, Катерина Єгорушкіна, Аріна Лепетюх, Віолетта Терлига.

 

Німецькою видання переклала Марія Вайссенбок.

 

 

Передзамовити книжку можна за посиланням. Її вартість — € 15 (587 грн). Авторський гонорар за видання співавтори і співавторки передадуть Андрію Любці на купівлю авто для ЗСУ.

 

Окрім німецької, «Словник» вже перекладений на понад 14 мов: невдовзі, крім українського, вийдуть польське, словацьке, румунське, грузинське, корейське видання.

 

Нагадаємо, актори Тільда Свінтон та Алан Каммінґ читали «Словник війни» у межах американського літературного фестивалю Deep Water Festival.

 

 

Фото: Kaja Schade/e.fT

Чільне зображення: Оксана Гаджій

Оригінал статті на Suspilne: У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"