У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

У німецькому видавництві fotoTAPETA вийде збірка свідчень українців про російське вторгнення «Словник війни» (“Wörter im Krieg”). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його автор, поет Остап Сливинський.

«Насправді це не просто книжка. Це плетиво голосів, розмов, часто уривчастих, незавершених. Це — весь наш 2022-й у словах і голосах. Це — повсякдення перших місяців [повномасштабної] війни, як ми його одне одному розповіли, і як ми його промовчали, бо поза короткими текстами зі “Словника” лишається багато такого, для чого ми не знайшли слів. Тут є уривки моїх розмов з дуже багатьма людьми, а також розповіді, що ними зі мною ділилися чудові співавтори й співавторки, які в процесі долучалися до проєкту. Кожній і кожному я дуже вдячний», — зазначив Остап Сливинський.

 

«Словник війни» — проєкт Остапа Сливинського, в межах якого публікують розповіді українців про їхні досвіди війни. Співавтори «Словника» — Анна Процук, Євген Клімакін, Оксана Курило, Дмитро Ткачук, Богдана Романцова, Олександр Моцар, Станіслав Туріна, Лариса Денисенко, Вікторія Черняхівська, Катерина Єгорушкіна, Аріна Лепетюх, Віолетта Терлига.

 

Німецькою видання переклала Марія Вайссенбок.

 

 

Передзамовити книжку можна за посиланням. Її вартість — € 15 (587 грн). Авторський гонорар за видання співавтори і співавторки передадуть Андрію Любці на купівлю авто для ЗСУ.

 

Окрім німецької, «Словник» вже перекладений на понад 14 мов: невдовзі, крім українського, вийдуть польське, словацьке, румунське, грузинське, корейське видання.

 

Нагадаємо, актори Тільда Свінтон та Алан Каммінґ читали «Словник війни» у межах американського літературного фестивалю Deep Water Festival.

 

 

Фото: Kaja Schade/e.fT

Чільне зображення: Оксана Гаджій

Оригінал статті на Suspilne: У Німеччині видадуть «Словник війни» Остапа Сливинського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"