У Нідерландах вийде друком фотокнижка Ганни Грабарської про досвід біженства

У Нідерландах вийде друком фотокнижка Ганни Грабарської про досвід біженства

У Нідерландах триває збір коштів на видання фотокнижки української фотографки Ганни Грабарської “My Mom Wants To Go Back Home” («Моя мама хоче повернутися додому»).

Книжка описує історію біженства до Нідерландів через призму досвіду матері фотографки.

 

«Історія, яку я знімаю, суто інтуїтивна — її неможливо (та й не треба) якось продумувати наперед. Я знімаю те, що відбувається, без намагання думати наперед. Виходячи навіть з самої назви проєкту, у нього не може бути якоїсь часової рамки — він буде тривати, поки мама не повернеться додому. При цьому, відзнятого матеріалу вже дуже багато, і мені хотілося, щоб у проекта з’явився цей фізичний прояв. Щось, що давало б відчуття довершеності», — розповіла Грабарська в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

За її словами, книжка — це найорганічніший формат для такого проєкту, оскільки створення книжки це колаборативний процес, в якому у самого автора є можливість перепочити й подивитися на створене ніби збоку, поки працює дизайнер чи редактор.

 

«За півтора року я переконалася на власному досвіді, що закордонна аудиторія ніколи не зрозуміє нас повністю. Це не добре і не погано, це просто неможливо через різницю досвідів. Для не-українців війна в Україні — це абстракція. Вони можуть дуже сильно співпереживати, допомагати, бути включеними, але якщо війна не повпливала тим чи іншим чином прямо на тебе, її неможливо зрозуміти. Усе-таки, мій проєкт про біженство, як один з аспектів війни. Думаю, що в загальному образі біженців — тому образі, який їм (нам) створюють новини — дуже часто втрачається особистість», — розповіла фотографка.

 

За словами Ганни Грабарської, у її проєкті розкриваються такі аспекти життя після перетину кордону, які неможливо повноцінно розкрити в новинному чи репортажному форматі, адже це потребує споглядання за життям однієї людини протягом тривалого часу. «За цей час стається хороше і погане, веселе і сумне. Якісь фотографії трагічні, якісь смішні. Я вважаю нечесним “причесувати” історію під якийсь певний наратив. Наше життя триває і ми залишаємося тими самим людьми, як і раніше, який лейбл до нас не причепи», — додала вона.

 

 

«Початок книжки темніший, мов подорож вночі. Чим ближче вони стають до кінцевого пункту призначення, тим книжка стає більш обнадійливою та “світлішою” за тоном. Це дає уявлення про час, який є важливим аспектом у подорожах. Книжка доступна, тому що вона поділена на розділи. Кожен розділ починається і закінчується розділювачем різного паперу з текстом і послідовністю зображень, що перетворює його на кінематографічний досвід», — розповів дизайнер Едвін ван Гелдер для Читомо.

 

Наразі триває краудфандингова кампанія зі збором коштів на видання книжки. Долучитися можна за посиланням.

 

Нагадаємо, 2021 року 2 українські фотобуки увійшли до шортлиста премії Photo–Aperture PhotoBook Awards.

 

 

Фото: Hanna Hrabarska

Оригінал статті на Suspilne: У Нідерландах вийде друком фотокнижка Ганни Грабарської про досвід біженства

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"