У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

2-3 жовтня у селищі міського типу Нью-Йорк (колишнє Новгородське) Донецької області відбудеться Нью-Йоркський літературний фестиваль. Фокусна тема події: “Справжні імена. Справжні історії”.

“Наш український Нью-Йорк – це не просто гучне американське ім’я. Це наші старі будинки з німецькою черепицею, яку виробляли тут ще з 19-го сторіччя, з віконницями, пофарбованими в блакитне, як люблять у нас, в українських селищах, – пишуть організатори. – Наш Нью-Йорк повернув собі справжнє ім’я і готовий слухати та розповідати – дуже справжні історії. Різні, непрості, важливі”.

Засновниця фестивалю, письменниця Вікторія Амеліна в коментарі “Читомо” розповіла, що гостями першого фестивалю в українському Нью-Йорку стануть Олена Стяжкіна, Сергій Жадан, Галина Крук, Сашко Дерманський, Катерина Міхаліцина, поетка з американського Нью-Йорка Оленка Дженнінгз і французький поет Себастьян Гобер.

У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

У межах фестивалю також відбудеться конкурс есеїв серед місцевих старшокласників, а переможці отримають подорож до Львова і Києва.

Частину подій транслюватимуть український ПЕН та Форум Видавців. Більше подробиць організатори обіцяють розповісти незабаром.

Що відомо

  • 1 липня Верховна рада перейменувала прифронтове селище міського типу “Новгородське” на Донеччині на “Нью-Йорк”.
  • У сільраді селища готувалися перейменувати Новгородське на Нью-Йорк і чекали на рішення Ради. Після отримання офіційного листа у селищі замінять дорожні знаки на в’їзді та виїзді.
  • У квітні у селищі Новгородське відкрили історико-культурний центр “Нью-Йорк” у будівлі, яка була побудована в 19 столітті. Тут зробили капітальний ремонт за гроші європейських партнерів. Центр працюватиме як хаб.
  • Наразі у Новгородському живе 12 тисяч людей. Селище мало назву Нью-Йорк до 1951 року. Бренд Нью-Йорк підтримують підприємці. З однойменною назвою там створили заправку та пекарню, також у селищі почали розробляти сувенірну продукцію для гостей.

Оригінал статті на Читомо: У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"