У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

У норвезькому місті Фредрикстад відбулося відкриття виставки «Українська нематеріальна культурна спадщина: ремесла, практики та традиції».

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, передає Укрінформ.

«Ця подія присвячена 20-річчю ухвалення Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року та підкреслює важливість культурного обміну та взаєморозуміння між народами», – зауважили у відомстві.

Як зазначається, на виставці представлені різноманітні артефакти, зокрема ті, що розкривають вплив війни на українську культуру. Ідеться про фотографії, відео й різноманітні вироби.

Доступні також воркшопи і майстер-класи з писанкарства, петриківського розпису та гри на кобзі під керівництвом фахівців із Петриківки, Київського та Львівського кобзарських цехів, а також членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Крім того, передбачені виступи кобзарів.

Триватиме виставка до 5 листопада.

Захід є спільною ініціативою Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Норвезького інституту ремесел та Музею Фредрикстад.

Організований він за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, МКІП, Благодійного фонду «МХП-Громаді» та Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні минулого тижня стартував спеціальний проєкт «Коріння», присвячений нематеріальній культурній спадщині.

Фото: МКІП

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"