У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

У норвезькому місті Фредрикстад відбулося відкриття виставки «Українська нематеріальна культурна спадщина: ремесла, практики та традиції».

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, передає Укрінформ.

«Ця подія присвячена 20-річчю ухвалення Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року та підкреслює важливість культурного обміну та взаєморозуміння між народами», – зауважили у відомстві.

Як зазначається, на виставці представлені різноманітні артефакти, зокрема ті, що розкривають вплив війни на українську культуру. Ідеться про фотографії, відео й різноманітні вироби.

Доступні також воркшопи і майстер-класи з писанкарства, петриківського розпису та гри на кобзі під керівництвом фахівців із Петриківки, Київського та Львівського кобзарських цехів, а також членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Крім того, передбачені виступи кобзарів.

Триватиме виставка до 5 листопада.

Захід є спільною ініціативою Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Норвезького інституту ремесел та Музею Фредрикстад.

Організований він за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, МКІП, Благодійного фонду «МХП-Громаді» та Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні минулого тижня стартував спеціальний проєкт «Коріння», присвячений нематеріальній культурній спадщині.

Фото: МКІП

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"