У Новій Каховці звільнили журналіста Олександра Гунька з полону
На Херсонщині у Новій Каховці окупанти звільнили журналіста і поета Олександра Гунька. Про це ввечері повідомив чоловік доньки Гунька, журналіст Максим Біроваш.
«Олександра Гунька звільнили після триденного ув’язнення у Херсонському СІЗО, який став ГУЛАГом для багатьох херсонських активістів та журналістів. За процесом повернення слідкувала медіамразота із РФ. Пацани, для вас курс залишається незмінним», – написав Максим Біроваш.
Як відомо, 3 квітня Олександра Гунька викрали у Новій Каховці, що на Херсонщині. Окупанти вдерлися у квартиру журналіста, провели там «обшук», забрали телефони та електронні пристрої, а поета викрали.
Олександр Гунько — український поет, журналіст та громадський діяч. Головний редактором сайту «Нова Каховка Сіті». Працював оглядачем у «Газеті по-українськи», журналі «Країна», був головний редактором «Новини ділові». Член Національної спілки письменників України з 2002, член Незалежної медіапрофспілки України з 2005. Член Національної спілки журналістів України з 2019. Лавреат літературних премій ім. Олексія Кручоних (1992), Миколи Куліша (2014), Анатолія Бахути (2015), Григорія Сковороди «Сад божествених пісень» (2018).
Нагадаємо, на Херсонщині окупанти раніше викрали, а згодом відпустили журналіста Олега Батурина. Також у Херсоні пропав журналіст Костянтин Риженко, проте згодом вийшов на зв’язок.
Як відомо, за час повномасштабного вторгнення росії в Україну щодо представників ЗМІ скоєно 74 злочини державою-агресором, 5 зі злочинів – у Херсонській області.
Чільне фото: vgory.org
Оригінал статті на Suspilne: У Новій Каховці звільнили журналіста Олександра Гунька з полону
Блог
Україна та Чехія запускають проєкт з оцифрування пам’яток культуриМіністерство культури та стратегічних комунікацій України і Міністерство культури Чехії навесні 2025 року розпочинають дворічний проєкт, спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини України шля
Директорка УІК: Через скорочення бюджету сертифікати на книжки отримають не всі 18-літні українціДержавну допомогу для 18-річних громадян України на придбання книжок зможуть отримати не всі українці, що досягли повноліття, через відсутність коштів у бюджеті. Про це в авторській кол
У Литві видали книжку Андрія Любки «Щось зі мною не так»Книжка Андрія Любки «Щось зі мною не так» вийшла у Литві. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Це вже друга книжка Любки, перекладена литовською мовою: роману «Карбід»
Державну наукову установу «Книжкова палата України імені Івана Федорова» продовжуватиме очолювати виконувач обов’язків директора Микола Сенченко, оскільки вибори на посаду директора не
Пропаганда чи підтримка? Нова книга Ендрю Петтіґрі про читання в час війниЕндрю Петтіґрі — британський історик та експерт із європейської Реформації, доктор філософії, професор сучасної історії в Університеті Сент-Ендрюса.
Його «Книга на війні. Бібліотеки й ч
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.