У Новій Зеландії померла лауреатка Букерівської премії Кері Г’юм

У Новій Зеландії померла лауреатка Букерівської премії Кері Г’юм

Лауреатка Букерівської премії, письменниця Кері Г’юм померла у 74 роки у своєму будинку у Вайматі на Південному острові Нової Зеландії 27 грудня.

Про це пише «The Guardian».

Після закінчення школи Г’юм працювала збирачкою тютюну. Потім навчалася на юридичному факультеті, але через 2 роки повернулася на попередню роботу. У 1972 Г’юм вирішила стати професійною письменницею. Деякі з її робіт з’являлись під псевдонімом Kai Tainui.

У 1985 році Г’юм отримала Букерівську премію за роман «Люди-Скелети». У сюжеті твору йдеться про взаємини трьох людей — двох європейців та чоловіка з народу маорі. Події відбуваються на пляжах Нової Зеландії.

Племінник письменниці Метью Салмонс розповів, що його тітка не прагнула стати відомою.

«Для неї ніколи не мала значення слава. Вона завжди була авторкою оповідань. Ніколи не йшлося про блиск і гламур, у неї просто були історії, якими вона могла поділитися», – зазначив Салмонс.

Британська письменниця, лауреатка Букерівської премії Бернардіна Еварісто повідомила, що книга «Люди-скелети» є однією з її улюблених.

Що відомо

Букерівська премія— літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. Спочатку премія присуджувалася за романи, написані англійською. Автори мали проживати в одній з країн Співдружності або в Ірландії. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

Катерина Крупенко

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Новій Зеландії померла лауреатка Букерівської премії Кері Г’юм

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"