У низці шкіл США виключили комікс про Голокост зі шкільної програми

У низці шкіл США виключили комікс про Голокост зі шкільної програми

Шкільна рада округу Макмінн у штаті Теннессі на півдні США виключила зі шкільної програми графічний роман Арта Шпігельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це повідомляє The Guardian.

 

Книжку вирішили вилучити через наявність у ній восьми лайливих слів та зображення оголеної миші (усі персонажі в мальописі — тварини різних видів). «У цій книжці є деякі грубі, неприємні слова», — сказав директор школи Лі Паркісон на зібранні шкільної ради. Освітня рада також зазначила, що  мальопис «занадто орієнтований на дорослих» для використання в його школах.

 

Десять членів ради одноголосно погодилися з вилученням роману з навчальної програми восьмого класу, посилаючись на використання в ньому фрази «Чорт забирай» та ілюстрацій оголених гризунів.

 

Спершу пропонували відредагувати текст роману, прибравши лише ті частини, що вважаються «небажаними», але оскільки авторське право не дозволяє такого втручання, книжку заборонили викладати зовсім.

 

В інтерв’ю CNBC автор роману Арт Шпігельман сказав, що був «спантеличений» таким рішенням і назвав його «орвеллівським». Він також додав, що в Теннесі «відбувається щось дуже-дуже заплутане».

 

 

Графічний роман «Маус. Сповідь уцілілого» в алегоричній формі розповідає історію батьків автора, польських євреїв, яким вдалося вижити у німецькому концтаборі Аушвіц у роки Другої світової війни. Усі персонажі в мальописі постають у вигляді тварин залежно від національностей.  За цей твір у 1992 році Арта Шпігельмана нагородили Пулітцерівською премією.

 

Рада школи запевнила, що рішення вилучити мальопис з програми «не применшує значення Maus як важливого та впливового літературного твору» і що вона шукає «інші твори, які досягають тих самих освітніх цілей у більш відповідній віку дітей формі».

 

Арт Шпігельман — американський карикатурист, редактор і художник коміксів. Був співредактором в журналах коміксів Arcade і Raw, десять років працював художником для The New Yorker.

 

Нагадаємо, у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Також раніше в американському місті Нашвілл зі шкільної бібліотеки вилучили книжки про Гаррі Поттера через «реальні закляття».

Оригінал статті на Suspilne: У низці шкіл США виключили комікс про Голокост зі шкільної програми

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"