У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…

У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…

19 жовтня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч письменника Сергія Мартинюка з читачами.

Письменник Сергій Мартинюк (Лелеко) — один із тих героїв, які боронили нашу свободу на початку повномасштабного вторгнення. Він на власні очі бачив кров, страх, біль та відвагу водночас. Усі переживання пана Сергія (позивний «Письменник») втілились у віршах, які сьогодні можна прочитати в його книзі «13 віршів або Битва за Ірпінь змінила світ».

Це видання автор презентував у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.

На зустрічі письменник розповів, як писав дебютну книгу віршів під час наступу окупантів та поділився власними архівними відео, які були зняті під час бойових чергувань у місті Ірпінь.

Вірш із книги:

Я — Українець, і мене не скорити!
Українці — нескорені люди.
Я — Українець, і мене не зламати!
Українці — незламні люди.
Я — Українець, і мене не вбити!
Українці — безсмертні люди.
Я — Українець, бо Українця син,
Хай усі одвернуться,
Мертвим кричатиму до зір:
«Я — Українець всім смертям наперекір».
Не кажіть, що я нічийний:
Я — Сонце і Місяць зупиню,
Але я — Українець.
Українство — вище за любов і смерть.
У мене дух Українця,
У мене душа Українця,
У мене серце Українця,
У мене гідність Українця.
Українця, народженого перемагати.

26 лютого 2022 року,
Ірпінський Будинок письменників

До збірки також увійшли мемуари автора «Записки з війни».

Серед шанувальників творчості письменника на його творчий вечір завітали: полковник Володимир Іванович Кривобок, спеціальний кореспондент Всеукраїнського культурного тижневика «Слово Просвіти» та кореспондент газети «Час Руху». Володимир Іванович написав вступне слово до книги Сергія Мартинюка «Маю честь бути Українцем» і представив книгу Павла Гай-Нижника «Український націонал-консерватизм: Гетьманський Рух», яку нині можна почитати в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого; Петро Васильович Вольвач — учений-садівник, агроеколог, історик аграрної науки, академік УАЕН, голова Всекримського товариства вчених та інші.

Бібліотека висловлює вдячність Сергію Мартинюку за патріотизм, за творчість, що вражає нас своєю глибиною, емоційністю та сильним зв’язком із подіями, які відбуваються в Україні.

P.S. книгу «13 віршів або Битва за Ірпінь змінила світ» можна почитати в #ГоловнаБібліотекаКраїни.

Пресслужба НБУ імені Ярослава Мудрого

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Дитячу книжку Катерини Єгорушкіної видали у Польщі

У Польщі вийшла дитяча книжка Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Польщі книжку надрукувало Wydawnictwo No Bell, її

Видавництво вдруге стало лавреатом премії KyivPride Awards

Видавництво «Видавництво» відзначили нагородою «Френдлі-бізнес», що дається за значний внесок у захист та просування прав і видимості ЛГБТІК+ людей від організації KyivPride. Про це пов

Зірка «Володаря перснів» звернувся українською до учасників кінофестивалю «Миколайчук OPEN»

На відкритті кінофестивалю «Миколайчук OPEN» у Чернівцях голівудський актор і режисер Вігго Мортенсен розпочав свою промову з кількох фраз українською.

Про це повідомляє у фейсбуку пресслужба фестива

В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

За 14 років після першої скарги уряд столиці Індії Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії.
Письменницю переслідують

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"