У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…
![У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із… У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20231023_020828-696x474.jpg)
19 жовтня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч письменника Сергія Мартинюка з читачами.
Письменник Сергій Мартинюк (Лелеко) — один із тих героїв, які боронили нашу свободу на початку повномасштабного вторгнення. Він на власні очі бачив кров, страх, біль та відвагу водночас. Усі переживання пана Сергія (позивний «Письменник») втілились у віршах, які сьогодні можна прочитати в його книзі «13 віршів або Битва за Ірпінь змінила світ».
Це видання автор презентував у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.
На зустрічі письменник розповів, як писав дебютну книгу віршів під час наступу окупантів та поділився власними архівними відео, які були зняті під час бойових чергувань у місті Ірпінь.
Вірш із книги:
Я — Українець, і мене не скорити!
Українці — нескорені люди.
Я — Українець, і мене не зламати!
Українці — незламні люди.
Я — Українець, і мене не вбити!
Українці — безсмертні люди.
Я — Українець, бо Українця син,
Хай усі одвернуться,
Мертвим кричатиму до зір:
«Я — Українець всім смертям наперекір».
Не кажіть, що я нічийний:
Я — Сонце і Місяць зупиню,
Але я — Українець.
Українство — вище за любов і смерть.
У мене дух Українця,
У мене душа Українця,
У мене серце Українця,
У мене гідність Українця.
Українця, народженого перемагати.
26 лютого 2022 року,
Ірпінський Будинок письменників
До збірки також увійшли мемуари автора «Записки з війни».
Серед шанувальників творчості письменника на його творчий вечір завітали: полковник Володимир Іванович Кривобок, спеціальний кореспондент Всеукраїнського культурного тижневика «Слово Просвіти» та кореспондент газети «Час Руху». Володимир Іванович написав вступне слово до книги Сергія Мартинюка «Маю честь бути Українцем» і представив книгу Павла Гай-Нижника «Український націонал-консерватизм: Гетьманський Рух», яку нині можна почитати в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого; Петро Васильович Вольвач — учений-садівник, агроеколог, історик аграрної науки, академік УАЕН, голова Всекримського товариства вчених та інші.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/394016370_1721000431748109_6738732284139933449_n-1024x683.jpg)
Бібліотека висловлює вдячність Сергію Мартинюку за патріотизм, за творчість, що вражає нас своєю глибиною, емоційністю та сильним зв’язком із подіями, які відбуваються в Україні.
P.S. книгу «13 віршів або Битва за Ірпінь змінила світ» можна почитати в #ГоловнаБібліотекаКраїни.
Пресслужба НБУ імені Ярослава Мудрого
Оригінал статті на НСПУ: У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч із…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.