У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

Леся Горова – поетеса, співачка, композиторка, народна артистка України, членкиня Національної Спілки композиторів (2001), членкиня товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-світ», волонтерка. Має в репертуарі більше 400 власних пісень. Провела понад 350 концертів в зоні бойових дій.
Пані Леся ніколи не стоїть осторонь суспільних подій в Україні, вона є щирою патріоткою своєї держави. Продовжує діяльність свого батька, політв’язня, громадського діяча і журналіста Володимира Горового.

Збірка «Україна – це світло» складається з 37 поетичних творів Лесі Горової, які авторка поклала на музику. Збірка писалась 4 роки. Натхненням для її створення були зустрічі з нашими бійцями на фронті, поїздки за кордон на фестивалі. Деякі пісні народжувались в дорозі, з емоцій, які відчувала авторка. Як зазначила сама пані Леся, митці, як ясновидиці, також сканують майбутнє, їм тексти ніби надиктовує сам Бог, а через якийсь час все написане збувається. Тому авторка дуже уважно записує і перечитує кожен текст.

До всіх пісень вона підібрала фортепіанний супровід. Він складається з різних фактур. Так пісню можуть зіграти як один музикант, так і більше трьох. Пісні Лесі Горової можуть співатися як найменшими, так і дорослими. Чоловік співачки долучився до виходу збірки, зробивши QR-коди на кожну пісню, через які можна послухати їх на аудіоплатформах або побачити відео з піснею на платформі YouTube.

Презентацію збірки відкрив дитячий вокально хореографічний ансамбль «Зернятко», яким керує Раїса Заклевська – членкиня секретаріату товариства «Україна-світ», заслужена працівниця культури України директорка будинку творчості «Вітряні гори».
Під час заходу авторка представила 5 знакових пісень, які входять до збірки. Першою була пісня «Не бійся». Виступаючи для воїнів з цією піснею авторка сама налаштовується на настрій «ніколи не боятися». «Завтра» – пісня яка дає змогу пані Лесі кожного дня вірити в світле завтра. Наступною була пісня «Крила», яка була відтворена на відео з родинними фото авторки. Пісня була написана для дочки, адже саме батьки дають дітям крила, для впевненого життєвого польоту. Пісня «Солдатик» – знакова в житті авторки. Кожного разу всю свою енергію та емоції вона думками передає бійцям в найгарячіші точки. Завершувала нашу презентацію пісня «Україна – це світло». Найщиріші бажання світла для рідної України, авторка вкладає саме в цю пісню.

Дякуємо пані Лесі за її неймовірний талант та за збагачення української літературної та музичної спадщини чудовими творами.

Сподіваємось на майбутні зустрічі та співпрацю з Лесею Горовою.

Джерело: Національний музей літератури України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"