У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

Леся Горова – поетеса, співачка, композиторка, народна артистка України, членкиня Національної Спілки композиторів (2001), членкиня товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-світ», волонтерка. Має в репертуарі більше 400 власних пісень. Провела понад 350 концертів в зоні бойових дій.
Пані Леся ніколи не стоїть осторонь суспільних подій в Україні, вона є щирою патріоткою своєї держави. Продовжує діяльність свого батька, політв’язня, громадського діяча і журналіста Володимира Горового.

Збірка «Україна – це світло» складається з 37 поетичних творів Лесі Горової, які авторка поклала на музику. Збірка писалась 4 роки. Натхненням для її створення були зустрічі з нашими бійцями на фронті, поїздки за кордон на фестивалі. Деякі пісні народжувались в дорозі, з емоцій, які відчувала авторка. Як зазначила сама пані Леся, митці, як ясновидиці, також сканують майбутнє, їм тексти ніби надиктовує сам Бог, а через якийсь час все написане збувається. Тому авторка дуже уважно записує і перечитує кожен текст.

До всіх пісень вона підібрала фортепіанний супровід. Він складається з різних фактур. Так пісню можуть зіграти як один музикант, так і більше трьох. Пісні Лесі Горової можуть співатися як найменшими, так і дорослими. Чоловік співачки долучився до виходу збірки, зробивши QR-коди на кожну пісню, через які можна послухати їх на аудіоплатформах або побачити відео з піснею на платформі YouTube.

Презентацію збірки відкрив дитячий вокально хореографічний ансамбль «Зернятко», яким керує Раїса Заклевська – членкиня секретаріату товариства «Україна-світ», заслужена працівниця культури України директорка будинку творчості «Вітряні гори».
Під час заходу авторка представила 5 знакових пісень, які входять до збірки. Першою була пісня «Не бійся». Виступаючи для воїнів з цією піснею авторка сама налаштовується на настрій «ніколи не боятися». «Завтра» – пісня яка дає змогу пані Лесі кожного дня вірити в світле завтра. Наступною була пісня «Крила», яка була відтворена на відео з родинними фото авторки. Пісня була написана для дочки, адже саме батьки дають дітям крила, для впевненого життєвого польоту. Пісня «Солдатик» – знакова в житті авторки. Кожного разу всю свою енергію та емоції вона думками передає бійцям в найгарячіші точки. Завершувала нашу презентацію пісня «Україна – це світло». Найщиріші бажання світла для рідної України, авторка вкладає саме в цю пісню.

Дякуємо пані Лесі за її неймовірний талант та за збагачення української літературної та музичної спадщини чудовими творами.

Сподіваємось на майбутні зустрічі та співпрацю з Лесею Горовою.

Джерело: Національний музей літератури України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Національному музеї літератури України до Дня Української Державності відбулась презентація…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"