У Національному музеї літератури України відбулося відкриття фотовиставки «Живі «Розстріляні»

У Національному музеї літератури України відбулося відкриття фотовиставки «Живі «Розстріляні»

Про це повідомили на сторінці Національного музею літератури України у фейсбуку.

«Мартин Якуб – сучасний український письменник, автор двох романів («Мертві моделі», «Не твоє собаче діло»), волонтер, фотограф. Він приділив багато часу популяризації українських громадських діячів, письменників, активістів. На його думку, кращий спосіб привернути увагу до будь-чого – це фотографія, візуальна картинка, що концентрує увагу глядача на об’єкті та змушує осмислити його. Саме тому задля привернення уваги до української літератури, літературного процесу та письменників «розстріляного відродження» він пропонує своєму глядачу вишуканий образ людини, з якою хочеться познайомитись та поговорити. Експонована виставка занурює в атмосферу першої половини XX століття та пропонує глядачу зустрітися з відомими українцями у невимушеній, неформальній атмосфері. Фотографії письменників, створені за допомогою штучного інтелекту, показують їх як наших сучасників. Усі ми уявляємо 20-ті як похмурі, сірі, суворі часи сталінських репресій, але автор намагається показати цей час осучасненим і зрозумілим нашому поколінню. На всіх портретах письменники зображені у неформальному середовищі, де вони спілкуються та посміхаються. Можна собі уявити, що в п’ятницю, після роботи, вони вирішили завітати до бару, сидять та чекають на своїх друзів. Основна мета Мартина Якуба – зобразити видатних українців енергійними, молодими, творчими, зрозумілими, а не стражденними мучениками. Саме цей підхід, на думку автора, і має заохотити нашу молодь до читання їх творів. На виставці експоновано фотографії Валер’яна Підмогильного, Валер’яна Поліщука, Вероніки Черняхівської, Володимира Свідзінського, Ґео Шкурупія, Євгена Плужника, Майка Йогансена, Марка Вороного, Миколи Зерова, Миколи Куліша, Миколи Хвильового, Михайла Драй Хмари, Михайля Семенка, Олени Теліги та Юрія Вухналя. Нестандартна ідея зображення зацікавила багатьох людей. Таке неординарне, креативне рішення фактично прирікає цю виставку на успіх. Тепер невідомі автори «яких колись вивчали в школі» отримали дуже привабливий образ. Ми вирішили влаштувати флешмоб із читанням віршів письменників, зображених на виставці. Всі бажаючі обирали текст і декламували поезії публіці. Це був дуже цікавий досвід. Нові, прості, красиві, осучаснені письменники та жива поезія. Сподіваємось виставка зацікавить молоде покоління та приверне увагу до літератури. Запрошуємо всіх відвідати цю креативну та красиву виставку!», — йдеться у повідомленні.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Національному музеї літератури України відбулося відкриття фотовиставки «Живі «Розстріляні»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"