У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році

У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про досягнення міністерства у 2021 році. Мова йшла про проєкт “Велика реставрація”, туризм, кіно, оцифрування даних про пам’ятки нерухомої культурної спадщини.

Про це міністр розповів у відеоролику в Telegram-каналі.

“Запрацювала програма “Велика реставрація” — перша з відновлення пам’яток культурної спадщини. Цього року вона охопила більше ніж пів сотні об’єктів. І це — абсолютний рекорд за всі роки незалежної України”, — сказав Ткаченко.

Він додав, що концепція програми розвитку внутрішнього та в’їзного туризму “Мандруй Україною” працює. Крім того, Україну відвідали в 10 разів більше туристів з Перської затоки, ніж раніше.

“У 2021 році за державної підтримки у прокат вийшли 79 фільмів. Для протидії інформаційним загрозам створено Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Також розпочато проєкт з підвищення медіаграмотності населення “Фільтр”, —сказав Ткаченко.

Чиновник зазначив, що наразі міністерство активно працює над промоцією безбар’єрності. Зокрема, програма інклюзивного мистецтва втілена у музеї Пінзеля у Львові.

Також Ткаченко розповів, що Україну було обрано членом Комітету із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту. Він нагадав, що згідно рішення Апеляційного суду Амстердама незабаром “Скіфське золото” має повернутися до України. А традиційний кримськотатарський орнамент “Орьнек” внесено до ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

За його словами, у 2021 році було запущено проєкт “Центри культурних послуг” як інструмент згуртованості громад в 7 областях. Вони мають напрацювати рекомендації для створення Центрів культурних послуг по всій країні.

Також у цьому році було розроблено мінімальні стандарти культурних послуг та внесено зміни до Закону України “Про культуру”. Ткаченко підкреслив, що це на законодавчому рівні “робить культуру видимою”. Міністерство також розробило стратегію з промоції читання.

Міністр зауважив, що завершено оцифрування даних понад 100 тис. об’єктів нерухомої культурної спадщини по всій Україні.

“У новому році нас чекають нові виклики, а ще збільшений на 36% бюджет для 2022 року, порівняно з роком, що минає”, — додав Ткаченко.

Що відомо

  • У Мінкульті розповіли про результати “Великої реставрації” в 2021 році та озвучили плани на 2022 рік.
  • Кримськотатарський орнамент Орьнек внесли до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
  • У Мінкульті повідомили, що дані про 90% об’єктів нерухомої культурної спадщини в Україні внесені до електронної бази.
  • Уряд схвалив концепцію програми розвитку народних художніх промислів на 2022-2025 роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Оригінал статті на Читомо: У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"