У Мілані відкрили українську бібліотеку

У Мілані відкрили українську бібліотеку

У Мілані за підтримки та ініціативи культурної асоціації «Ucraina Più — Milano APS» (Україна Плюс — Мілан) заснували українську бібліотеку. Про це повідомило видання «Голос українською».

 

В ексклюзивному коментарі Читомо одна із засновниць асоціації «Ucraina Più — Milano APS» Людмила Костів, відповідальна за бібліотеку, розповіла, що кількість українців в північному регіоні Італії Ломбардія налічує понад 50 тисяч легально зареєстрованих резидентів. Саме завдяки осередку, де облаштована «Biblioteca Ukraina Più – Milano», реалізуються ключові пріоритетні напрямки в роботі асоціації: популяризація української культури серед італійців, діяльність у просвітницькому напрямку та пропагування фінансової грамотності. 

 

Створення бібліотеки розпочалося у 2020 році. «Активний збір книжок припав саме на час пандемії, тим паче в нас ще не було приміщення, тому ми їх зберігали вдома, а тим часом ішла кропітка робота в оформленні та реєстрації», — повідомили в асоціації. 

 

Наразі бібліотека володіє 400 примірниками, цей список планують розширювати. Нині в бібліотеці є велика кількість дитячих книжок із кольоровими ілюстраціями, книжки про історію України, видання про останні революційні події на Майдані, багато мотиваційної літератури для саморозвитку.

 

Значна частина видань у книгозбірні мають підписи авторів чи видавців. «У 2019 році на презентації книжок ми познайомилися в Мілані із молодою письменницею і, за сумісництвом, бібліотекаркою Юлією Матту, яка взяла на себе левову усієї роботи у формуванні бібліотеки. 

 

Уже повернувшись в Україну, Юлія поділилася ідеєю створення української бібліотеки в Мілані у своєму творчому колі. Завдяки цьому письменники, поети та видавництва активно долучились до збору книжок зі своїми автографами та побажаннями для читачів. Також Юлія провела понад 40 етерів на ютуб-каналі з видавцями та письменниками, які подарували книжки нашій бібліотеці», — розповіла про історію появи підписаних книжок у бібліотеці Людмила Костів. Вона також зазначила, що Biblioteca Ukraina Più — Milano вітає книжки, подаровані бібліотеці читачами.

«Початкова ідея полягала саме в створенні бібліотеки для українців, які живуть в Італії, проте з часом ми зрозуміли, що зацікавленість у бібліотеці збільшиться, якщо матимемо книжки також і іншими мовами, зважаючи на той факт, що бібліотека знаходиться у приміщенні де надаються усі необхідні послуги для мігрантів. Це дасть більшу видимість, зокрема, і українській мові та літературі.

 

Своєю чергою, для нас було дуже приємним і корисним знайомство з істориком Массімо Вассалло, який вивчає і досліджує історію України із древніх часів до сучасності та написав про це книжку з однойменною назвою. 

 

А також до послуг бібліотеки звертається низка інших італійських письменників та пересічні італійці, які шукають знайомства із нашим осередком української бібліотеки в Мілані», — зазначила Людмила Костів.

Відомо, що бібліотека працює в будні 15 до 19 год, а в суботу та неділю з 12 до 18 год, за адресою Brusuglio 73. Для запису необхідно оплатити членський внесок Arci 15€, який дозволить також брати участь в заходах від асоціації «Ucraina Più — Milano APS». Завдаток за книжку складає 5€ без автографа автора, 10€ — з автографом автора чи видавництва. Книжку дозволяють читати протягом 1 місяця.

 

Повідомляється, що в приміщенні бібліотеки також надають послуги для іноземців: консультація і оформлення тих чи інших документів .

 

Також українська бібліотека на території Італії є у Флоренції, з якою, як повідомляють у «Ucraina Più – Milano APS», відбувається обмін досвідом.

 

Ucraina Più — Milano APS — культурна асоціація в Мілані. Її президенткою є Ірина Луць. 

 

Нагадаємо, минулого року в одній з бібліотек Брюсселя також заснували публічну колекцію українських книжок, а у 2020-му в Кракові запрацювала українська книгарня-кав’ярня.

Оригінал статті на Suspilne: У Мілані відкрили українську бібліотеку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"