У Мукачеві відкрилася ювілейна виставка Гаврила Глюка

У Мукачеві відкрилася ювілейна виставка Гаврила Глюка

12 липня в Мукачеві, в Угорському домі ім. Мігая Мункачі, відбулося відкриття виставки заслуженого діяча мистецтв України, живописця, графіка та одного з зачинателів закарпатської пейзажної школи 20 століття Гаврила Глюка.

У Мукачеві відкрилася ювілейна виставка Гаврила Глюка (ФОТО)

Виставка приурочена до 110-річного ювілею від дня народження відомого митця.

У своїй промові, представник від міської влади Олександр Лендєл, зазначив, що Гаврило Глюк народився у досить важкі часи, після Першої світової війни, на території Австро-Угорщини, а під час Другої світової війни втратив наближчих людей: батька, матір та старшу сестру. Та ці події не вплинули на його творчість.”Ви бачите на картинах не чорні тона, не сумні мотиви, а полотна сповнені оптимізму, любові до життя, Карпат, нашого краю, до людей, які тут мешкали”, — зазначає посадовець.

На виставці і справді можна побачити чимало портретів. Окрім них, митець любив зображати природу і просте життя. Роботи виконані майже у всіх жанрах мистецтв. Та не всі ці картини були раніше доступні загалу, розповідає голова Асоціації збереження та розвитку мистецтва і культури Карпатського регіону, художник Аттіла Коприва.

“Десь на початку 2000 років така виставка вже була, але дуже багато з цих творів ми не бачили. Для нас творчість Гаврила Глюка в якійсь мірі є унікальною, адже він уособлює в собі різні культури — і угорську, і румунську, також культуру радянської України, яка вплинула на його свідомість, але менше, можливо, на творчість. Ця людина була ще й унікальна своєю логікою та тим, як він вибудовував рисунок, що був каркасом для його живописних творів”, — розповідає художник.

Творчість Гаврида Глюка митці ділять на декілька етапів, серед яких особливу увагу приділяють саме роботам створеним на Закарпатті. Вони зазначають, що в цей період у творах відомого художника з’являється активне світло, яке важко не помітити. Ці полотна набагато яскравіші.  

Побачити роботи відомого художника Гаврила Глюка можна з 12 липня по 15 серпня 2022 року, у виставковій залі Угорського дому ім. Мігая Мункачі.

Ірина Грабко, Карпатський об’єктив
zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Мукачеві відкрилася ювілейна виставка Гаврила Глюка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"