У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну». Написаний у далекому 1885 році твір, відомий нам також за своїми першими рядками: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», і 2022-го, під час війни, не втрачає своєї актуальності. Але чи знали про це тоді його автори – Олександр Кониський та Микола Лисенко?..

Власне прочитання цієї легендарної композиції запропонував відвідувачам Музею сучасного українського мистецтва Корсаків академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії під творчою орудою незмінного керівника – Товія Рівця.

Присутні слухали «Молитву…» (у виконанні солістки ансамблю Юлії Єфімчук), підвівшись зі своїх стільців, обдарувавши артистів оплесками.

«Ave Maria» Франца Шуберта, «Мелодія» Мирослава Скорика… Ці не менш легендарні твори, які стали візитівкою колективу, підсилили настрій світлої надії, з яким сьогодні ми всі живемо, вірячи в нашу перемогу не тільки на військовому, а й на духовному фронті.

Почесний громадянин Луцька Товій Рівець, який цьогоріч відзначив 75-річчя, у перервах між виступами традиційно спілкувався з публікою, іноді й у жартівливій манері, проводив невеличкий музичний лікнеп, а музиканти віддячували слухачам за їхні оплески символічними поклонами.

Маестро процитував, зокрема, відомого німецького поета й журналіста XIX століття Генріха Гейне: «Де закінчуються слова, там починається музика». Виконання ж ансамблем невмирущого твору «Любіть Україну» (на слова Володимира Сосюри), разом із солісткою Анною Маковецькою, засвідчило, що вони – слова і музика – можуть не тільки добре співіснувати у творчості, а й гармонійно поєднуватися в ній.

До слова, виступ «Кантабіле» відбувся у рамках традиційного мистецького марафону «Арт-Батальйон».

Світлана Зозуля

volyn.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"