У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну». Написаний у далекому 1885 році твір, відомий нам також за своїми першими рядками: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», і 2022-го, під час війни, не втрачає своєї актуальності. Але чи знали про це тоді його автори – Олександр Кониський та Микола Лисенко?..

Власне прочитання цієї легендарної композиції запропонував відвідувачам Музею сучасного українського мистецтва Корсаків академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії під творчою орудою незмінного керівника – Товія Рівця.

Присутні слухали «Молитву…» (у виконанні солістки ансамблю Юлії Єфімчук), підвівшись зі своїх стільців, обдарувавши артистів оплесками.

«Ave Maria» Франца Шуберта, «Мелодія» Мирослава Скорика… Ці не менш легендарні твори, які стали візитівкою колективу, підсилили настрій світлої надії, з яким сьогодні ми всі живемо, вірячи в нашу перемогу не тільки на військовому, а й на духовному фронті.

Почесний громадянин Луцька Товій Рівець, який цьогоріч відзначив 75-річчя, у перервах між виступами традиційно спілкувався з публікою, іноді й у жартівливій манері, проводив невеличкий музичний лікнеп, а музиканти віддячували слухачам за їхні оплески символічними поклонами.

Маестро процитував, зокрема, відомого німецького поета й журналіста XIX століття Генріха Гейне: «Де закінчуються слова, там починається музика». Виконання ж ансамблем невмирущого твору «Любіть Україну» (на слова Володимира Сосюри), разом із солісткою Анною Маковецькою, засвідчило, що вони – слова і музика – можуть не тільки добре співіснувати у творчості, а й гармонійно поєднуватися в ній.

До слова, виступ «Кантабіле» відбувся у рамках традиційного мистецького марафону «Арт-Батальйон».

Світлана Зозуля

volyn.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"