У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»
![У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну» У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/07/w4r2cb-pnojm2wdvvft4fqc3zhmu7g4rmoof4hl-696x464.jpg)
У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну». Написаний у далекому 1885 році твір, відомий нам також за своїми першими рядками: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», і 2022-го, під час війни, не втрачає своєї актуальності. Але чи знали про це тоді його автори – Олександр Кониський та Микола Лисенко?..
Власне прочитання цієї легендарної композиції запропонував відвідувачам Музею сучасного українського мистецтва Корсаків академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії під творчою орудою незмінного керівника – Товія Рівця.
Присутні слухали «Молитву…» (у виконанні солістки ансамблю Юлії Єфімчук), підвівшись зі своїх стільців, обдарувавши артистів оплесками.
«Ave Maria» Франца Шуберта, «Мелодія» Мирослава Скорика… Ці не менш легендарні твори, які стали візитівкою колективу, підсилили настрій світлої надії, з яким сьогодні ми всі живемо, вірячи в нашу перемогу не тільки на військовому, а й на духовному фронті.
Почесний громадянин Луцька Товій Рівець, який цьогоріч відзначив 75-річчя, у перервах між виступами традиційно спілкувався з публікою, іноді й у жартівливій манері, проводив невеличкий музичний лікнеп, а музиканти віддячували слухачам за їхні оплески символічними поклонами.
Маестро процитував, зокрема, відомого німецького поета й журналіста XIX століття Генріха Гейне: «Де закінчуються слова, там починається музика». Виконання ж ансамблем невмирущого твору «Любіть Україну» (на слова Володимира Сосюри), разом із солісткою Анною Маковецькою, засвідчило, що вони – слова і музика – можуть не тільки добре співіснувати у творчості, а й гармонійно поєднуватися в ній.
До слова, виступ «Кантабіле» відбувся у рамках традиційного мистецького марафону «Арт-Батальйон».
Світлана Зозуля
volyn.com.ua
Оригінал статті на НСПУ: У Музеї Корсаків прозвучала «Молитва за Україну»
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.