У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «у спотвореному вигляді», оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати». Фото таблички з відповідною заявою опублікував на своїй фейсбук-сторінці співзасновник проєкту «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков.
Раніше на фасаді музею була дошка російською мовою. Вона встановлена у 1981 році. На дошці було вказано, що в цьому будинку на Андріївському узвозі жив російський та совєтський письменник. На оновленій — напис українською мовою, а Булгакова названо «киянином, лікарем і письменником».
Оновлену дошку облили червоною фарбою в ніс з 27 на 28 травня. Невдовзі музей Булгакова додав поруч табличку з поясненням, чому фарбу змивати не будуть.
«Під час війни російської федерації проти України постаті наших співвітчизників з контроверсійними поглядами піддаються переосмисленню. Внаслідок дій невідомих меморіальна дошка Михаїлу Булгакову набула теперішнього вигляду. Історію треба вивчати, а не відкидати. Для того, щоб ніхто не забував про це — дошку збережено у спотвореному вигляді», — ідеться в заяві музею.
Нагадаємо, влітку 2022 року Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова. Директорка музею Булгакова Людмила Губіанурі стверджувала, що контекст музею набагато більший, аніж лише Булгаков.
Того ж року Міносвіти вирішило не вилучати творчість Булгакова зі шкільної програми попри попереднє рішення експертної групи. Українські освітяни звернулися до тодішнього міністра освіти Сергія Шкарлета з проханням переглянути це рішення. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко називав рішення зносити пам’ятники Булгакову «дивним».
Чільне фото: @DecolonizatorUA
Зображення: Вадим Поздняков, музей Булгакова/фейсбук
Оригінал статті на Suspilne: У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку
Блог
Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнєБібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.