У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «у спотвореному вигляді», оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати». Фото таблички з відповідною заявою опублікував на своїй фейсбук-сторінці співзасновник проєкту «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков. 

Раніше на фасаді музею була дошка російською мовою. Вона встановлена у 1981 році. На дошці було вказано, що в цьому будинку на Андріївському узвозі жив російський та совєтський письменник. На оновленій — напис українською мовою, а Булгакова названо «киянином, лікарем і письменником».

 

 

Оновлену дошку облили червоною фарбою в ніс з 27 на 28 травня. Невдовзі музей Булгакова додав поруч табличку з поясненням, чому фарбу змивати не будуть.

 

«Під час війни російської федерації проти України постаті наших співвітчизників з контроверсійними поглядами піддаються переосмисленню. Внаслідок дій невідомих меморіальна дошка Михаїлу Булгакову набула теперішнього вигляду. Історію треба вивчати, а не відкидати. Для того, щоб ніхто не забував про це — дошку збережено у спотвореному вигляді», — ідеться в заяві музею.

 

 

Нагадаємо, влітку 2022 року Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова. Директорка музею Булгакова Людмила Губіанурі стверджувала, що контекст музею набагато більший, аніж лише Булгаков.

 

Того ж року Міносвіти вирішило не вилучати творчість Булгакова зі шкільної програми попри попереднє рішення експертної групи. Українські освітяни звернулися до тодішнього міністра освіти Сергія Шкарлета з проханням переглянути це рішення. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко називав рішення зносити пам’ятники Булгакову «дивним».

 

 

Чільне фото: @DecolonizatorUA

Зображення: Вадим Поздняков, музей Булгакова/фейсбук

Оригінал статті на Suspilne: У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"