У мотопіхотній Маріупольській бригаді відбулася презентація фільму про оборонців ДАПу

У мотопіхотній Маріупольській бригаді відбулася презентація фільму про оборонців ДАПу

Документальну кінострічку «Трохи нижче неба», яка  розповідає про героїчну оборону Донецького летовища, презентували в  мотопіхотній Маріупольській бригаді. Присутній на показі український режисер-документаліст, поет та письменник Руслан Горовий розповів військовослужбовцям, як створювався фільм про події, що лягли в його основу, а також людей, про чиї долі йдеться в кінострічці. Про це повідомляє armyinform.com.ua.

— Це історія про воїнів 80-ї бригади та про їхніх бойових побратимів, які воювали в Донецькому аеропорту. В основу фільму ввійшли історії чотирьох військовослужбовців, які загинули в найважчі дні оборони ДАПу в січні 2015 року: Ігоря Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина. Зйомки фільму відбувались упродовж двох років. У ньому не використано жодного постановочного кадру. Для авторів фільму було головним показати людям, що насправді відбувалось у Донецькому аеропорту, — підкреслив Руслан Горовий.

Тривалість стрічки шістдесят хвилин. Продюсером та автором фільму є доброволець і військовий журналіст Михайло Ухман. Він разом зі своїм бойовим побратимом Сергієм Коновалом понад рік їздив Україною і збирав матеріали до фільму, записував інтерв’ю з тими, хто боровся проти російських окупантів.

Для більшості військовослужбовців бригади події тих часів теж дуже знакові й близькі. Особовий склад брав участь у не менш драматичних бойових діях на південному напрямку — обороні Маріуполя. Для них, як і оборонців ДАПу, було важливим зупинити ворога і не дати можливості захопити південний форпост на Сході України.

Після перегляду фільму Руслан Горовий подарував присутнім воїнам частини свої книжки з автографами.

Глядачі щиро подякували митцю за потужне українське кіно, яким варто пишатися, доброзичливу атмосферу, живе відкрите спілкування та подаровані книжки.

Фото зі сторінки частини

Олександр Кіндсфатер

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У мотопіхотній Маріупольській бригаді відбулася презентація фільму про оборонців ДАПу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"