У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

Міністерство освіти і науки змінить шкільні навчальні програми із захисту Вітчизни, зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

 

«Відповідно до наказу МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати, і ці зміни ми вноситимемо окремими нормативними документами», — зазначив він.

 

Змін зазнають навчальні програми із гуманітарних предметів: зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Зокрема  із програми зарубіжної літератури мають намір виключити роман російського письменника Льва Толстого «Війна і мир».

 

«Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури», — наголосив Вітренко. 

 

За його словами, відомство опрацьовує питання видання нових підручників.

 

МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Крім того, планують змінити навчальну програму з предмета «Захист Вітчизни»: до програми додадуть вивчення мінної безпеки та інші практичні аспекти. Посилять і національно-патріотичне виховання.

 

Як повідомлялося, Сергій Шкарлет анонсував перегляд списку творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література», у квітні.

Оригінал статті на Suspilne: У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"