У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

Міністерство освіти і науки змінить шкільні навчальні програми із захисту Вітчизни, зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

 

«Відповідно до наказу МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати, і ці зміни ми вноситимемо окремими нормативними документами», — зазначив він.

 

Змін зазнають навчальні програми із гуманітарних предметів: зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Зокрема  із програми зарубіжної літератури мають намір виключити роман російського письменника Льва Толстого «Війна і мир».

 

«Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури», — наголосив Вітренко. 

 

За його словами, відомство опрацьовує питання видання нових підручників.

 

МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Крім того, планують змінити навчальну програму з предмета «Захист Вітчизни»: до програми додадуть вивчення мінної безпеки та інші практичні аспекти. Посилять і національно-патріотичне виховання.

 

Як повідомлялося, Сергій Шкарлет анонсував перегляд списку творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література», у квітні.

Оригінал статті на Suspilne: У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"