У Молдові видадуть українську антологію «Війна забрала в мене все»

У Молдові видадуть українську антологію «Війна забрала в мене все»

У молдовському видавництві Editura Prut International вийде антологія інтерв’ю, есеїв, віршів та уривків п’єс про війну «Війна забрала в мене все». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив перекладач Думітру Круду.

До антології увійдуть інтерв’ю і тексти Дарини Гладун, Ії Ківи, Андрія Любки, Анастасії Афанасьєвої, Бориса Гуменюка, Григорія Семенчука, Неди Нежданої, Єви Райської, Маріанни Присяжнюк, Наталії Трохим, Теодозії Зарівни й Лесика Панасюка.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Лесик Панасюк розповів, що в антології використані твори та інтерв’ю про війну, що виходили друком після 24 лютого 2022 року в щомісячнику Timpul. Антологією займався відомий молдовський письменник, драматург і публіцист Думітру Круду.

 

«Він, напевно, найпомітніший промоутер української культури в Молдові та Румунії. Окрім численних інтерв’ю та поетичних перекладів, минулого року Думітру був ініціатором масштабної театральної постановки на вірші українських, молдовських та румунських поетів “Requiem Pentru Bucea/Реквієм за Бучею”, прем’єра якої відбулася Національному театрі імені Міхая Емінеску в Молдові», — зазначив Панасюк.

 

Вірші переклали Думітру Круду, Александру Попеску, Крістіна Дікусар, Діана Ієпуре, Космін Перт, Марія Хостіюк та інші, перекладач п’єс — Валеріу В. Туреа, упорядник та інтерв’юер — Думітру Круду.

 

Нагадаємо, антології української поезії видали в Португалії, США та Франції.

 

Зображення: фейсбук Dumitru Crudu

Оригінал статті на Suspilne: У Молдові видадуть українську антологію «Війна забрала в мене все»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"