У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя

У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя

У Каштановому сквері 28 травня у форматі відкритого мікрофона охочі вголос читали вірші, написані Дмитром Кременем. Захід приурочений до 70-річчя від дня народження поета.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла організаторка заходу Ірина Лапко.

Мікрофон поставили на сходах Каштанового скверу. Прогулюючись вулицею Соборною всі охочі мали змогу обрати вірш поета та прочитати перехожим.

На захід прийшов друг Дмитра Кременя Леонід Ржепецький. Чоловік читав власний вірш, який присвятив поету. Згадував, яким був Дмитро Кремінь.

“Йому вистачало енергії на все. На те, щоб вести літературні студії. Він з усякого погляду був взірцем для багатьох. Оскільки літературно-українською мовою володів. Тут у Миколаєві я пригадую ті роки, коли українська мова не звучала в громадських місцях, магазинах в транспорті. А Дмитро Дмитрович, він чи не єдина людина в нашому мегаполюсі, де всюди говорив українською літературною мовою», — розповів Леонід Ржепецький.

У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня

Леонід Ржепецький читає вірш, присвячений Дмитру Кременю. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Долучилася до заходу Марина Денисенко. Дівчина прочитала вірш «Ми долюбимо своє, договоримо». Особисто з Дмитром Кременем дівчина не була знайома.

«Він такий короткий, але такий зі смислом. Наскільки я розумію, він написав цей вірш для своєї дружини і для мене це символічно. Сьогодні вперше прочитала та познайомилась з його творчістю. Багато людей дізнаються про гарного митця”, — говорить Марина.

У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня

Марина читає вірш Дмитра Кременя. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

«Ми підготували близько 30 віршованих творів і кожен на свій смак зможе прочитати вірша і поділитися своїми враженнями», — сказала організаторка заходу Ірина Лапко.

Що відомо про поета Дмитра Кременя

  • Дмитро Кремінь — поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України (2016), лауреат Шевченківської премії (1999). Член Національної спілки письменників України (1979), Асоціації українських письменників (1997), Асоціації естрадних діячів України (1999), головний редактор часопису «Соборна вулиця».
  • Миколаївщина має чотирьох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка — це Дмитро Кремінь, Микола Вінграновський, Леонід Вишеславський, Михайло Божаткін.
  • 21 серпня — 70 років із дня народження Дмитра Кременя (1953-2019 рр.).

Світлана Кльосова, Ніна Булах

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"