У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя
![У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/1d40fd94788e8154-696x391.jpg)
У Каштановому сквері 28 травня у форматі відкритого мікрофона охочі вголос читали вірші, написані Дмитром Кременем. Захід приурочений до 70-річчя від дня народження поета.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла організаторка заходу Ірина Лапко.
Мікрофон поставили на сходах Каштанового скверу. Прогулюючись вулицею Соборною всі охочі мали змогу обрати вірш поета та прочитати перехожим.
На захід прийшов друг Дмитра Кременя Леонід Ржепецький. Чоловік читав власний вірш, який присвятив поету. Згадував, яким був Дмитро Кремінь.
“Йому вистачало енергії на все. На те, щоб вести літературні студії. Він з усякого погляду був взірцем для багатьох. Оскільки літературно-українською мовою володів. Тут у Миколаєві я пригадую ті роки, коли українська мова не звучала в громадських місцях, магазинах в транспорті. А Дмитро Дмитрович, він чи не єдина людина в нашому мегаполюсі, де всюди говорив українською літературною мовою», — розповів Леонід Ржепецький.
![У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x1.78/244fa513a75e1bd7.jpg)
Леонід Ржепецький читає вірш, присвячений Дмитру Кременю. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв
Долучилася до заходу Марина Денисенко. Дівчина прочитала вірш «Ми долюбимо своє, договоримо». Особисто з Дмитром Кременем дівчина не була знайома.
«Він такий короткий, але такий зі смислом. Наскільки я розумію, він написав цей вірш для своєї дружини і для мене це символічно. Сьогодні вперше прочитала та познайомилась з його творчістю. Багато людей дізнаються про гарного митця”, — говорить Марина.
![У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x1.78/eed8cd06214448f5.jpg)
Марина читає вірш Дмитра Кременя. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв
«Ми підготували близько 30 віршованих творів і кожен на свій смак зможе прочитати вірша і поділитися своїми враженнями», — сказала організаторка заходу Ірина Лапко.
Що відомо про поета Дмитра Кременя
- Дмитро Кремінь — поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України (2016), лауреат Шевченківської премії (1999). Член Національної спілки письменників України (1979), Асоціації українських письменників (1997), Асоціації естрадних діячів України (1999), головний редактор часопису «Соборна вулиця».
- Миколаївщина має чотирьох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка — це Дмитро Кремінь, Микола Вінграновський, Леонід Вишеславський, Михайло Божаткін.
- 21 серпня — 70 років із дня народження Дмитра Кременя (1953-2019 рр.).
Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.