У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

У Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького розпочався цикл просвітницьких студій «Українські герої в літературі й мистецтві». Цикл організували спільно з «Українським товариством «Просвіта» Миколаївщини» з нагоди тридцятиріччя незалежності України.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

«Сучасна війна в сучасній літературі» ‒ такою була назва першої зустрічі з циклу «Українські герої в літературі й мистецтві». Представлені книги письменників, у яких описувалась війна на Сході України.

Геннадій Молчанов – учасник антитерористичної операції, автор книги «Перемир’я».

«Я прийшов у 2016 році з фронту. Рік воював у Пісках, і було про що написати. От я описав один день із життя мінометника. У цій книзі просто розповідається про те, як люди під час перемир’я, так званого «перемир’я”, як вони воюють», ‒ розповів Сергій Молчанов.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

Прийшов відвідати захід миколаївець Володимир Лисюк. Чоловік дізнався про нього від знайомих. Із його слів, деякі з представлених книжок припали до ока.

«Із книг, які були названі, я читав багато. Читав і Куркова, і Жадана, але в той же час я читав Василя Шкляра, Сергія Лещенка, Мартіна Бреста. Ці книги неймовірні, прості, тому що написані людьми, які жодного відношення не мали до літератури. Можливо, саме тому ці книги неординарні та дуже яскраві», ‒ розповів Володимир Лисюк.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

За словами голови Миколаївського обласного об’єднання товариства «Просвіта» Олександра Мачули, цикл просвітницьких студій «Українські герої в літературі й мистецтві» триватиме пів року. Експозиція книг першої зустрічі отримала назву «Сучасна війна в сучасній літературі». Такі зустрічі відбуватимуться в бібліотеці раз на місяць.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"