У Миколаєві відзначили повернення Шевченка в Україну на канівські пагорби

У Миколаєві відзначили повернення Шевченка в Україну на канівські пагорби

Цьогоріч ця подія збіглася з поглибленим відчуттям у повернення країни у власне самостійницьке поглиблене русло, бо навіки зникла ілюзія щодо московщини. Такою, як на мене, була одна з провідних ідей відзначення цієї дати.

161 рік тому відбулося перепоховання Тараса Шевченка з холодного Смоленського кладовища в Петербурзі на материнську Чернечу гору в Каневі.

Біля пам’ятника батька української нації зібрався великий гурт людей, до яких звернувся Юрій Діденко, голова крайової організації Народного Руху, який наголосив на необхідності посилювати боротьбу за українські цінності та відзначив визначну роль Шевченка у встановленні нашої державності.

До небайдужих мешканців міста в цьому році приєдналися добровольці батальйону “Вільна Україна” та волонтери з різних куточків України. Гімн України виконала Христина Панасюк, волонтер, відома співачка. Слово мали Євген Нищук, доброволець, заслужений артист України, ексміністр культури, Голос Євромайдану, Юлія Кузьменко, волонтер, відома лікарка, колишня політично ув’язнена.

У своєму слові я говорила про Кобзаря як про геніального поета, видатного художника, глибокого мислителя. Щороку Національна спілка письменників України вшановувала пам’ять Тараса Шевченка в різних областях. Такий захід планувався і в Миколаївській області наступного року, війна з росією зруйнувала всі плани, але після перемоги наша країна віддасть шану великому Кобзареві і на нашій землі.

Завершилось віче гімном України та покладанням квітів.

Віра Марущак,

голова МОО НСПУ

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві відзначили повернення Шевченка в Україну на канівські пагорби

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

За 2023 рік чистий прибуток видавництв у ЄС зріс на 1,6% порівняно з попереднім роком. Про це йдеться у звіті про європейський книжковий ринок Федерації європейських видавців (FEP) за 2

У Відні надрукують та роздадуть 100 тисяч примірників роману Куркова

Бестселер українського письменника Андрія Куркова «Пікнік на льоду» став книгою 2024 року віденської ініціативи «Одне місто. Одна книга».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

У жовтні виявили понад 400 видань із рф і білорусі на Prom.ua

В Україні виявили понад 400 книжок з росії й білорусі на маркетплейсі Prom.ua і створених на ньому сайтів українських інтернет-магазинів. Про це повідомили у Державному комітеті телебач

Будівлю Інституту журналістики пошкодили уламки «шахеда» — Оновлено

Внаслідок атаки ударних БПЛА збройних сил рф в Шевченківському районі Києва уламки пошкодили будівлю Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету іме

Розшукують свідків загибелі журналістки Анастасії Волкової

Розшукують свідків дорожньої аварії у Слов’янську Донецької області, де загинула воєнна кореспондентка Анастасія Волкова. Про це повідомили в Інституті масової інформації.
Подруга загиб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"