У мережі з’явився фільм про занедбану садибу, у якій працював Григорій Сковорода
У інтернет виклали фільм про руйнування садиби, в якій працював Григорій Сковорода. Стрічку оприлюднили на ютуб-каналі фолкгрупи «Грайна».
Фільмом-фантазією «Григорій Сковорода у Бабаях. Мрії…» хочуть привернути увагу до руйнування садиби Щербініних, що у селі Бабаї Харківського району Харківської області. Будівля, що має статус пам’ятки історії місцевого значення, вже багато років у напівзруйнованому стані.
Більшість зйомок стрічки провели у самій будівлі. Крім акторів, у ньому зняли спів фольклорного гурту «Фарби» Харківської державної академії культури і виступ настоятеля Іоано-Богословського Храму (Харків) Віктора Маринчака під час Другого Сковорода Фесту у Бабаях. Тривалість фільму − 9 хвилин.
У садибі Щербініних Григорій Сковорода працював вчителем і написав збірку «Байки Харківські».
Нагадаємо, у травні Міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило список об’єктів культурної спадщини, які пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація», серед них ті, що пов’язані з літературою. Так, почали підготовку до реставрації музею у Шевченківському національному заповіднику, що у Каневі.
Оригінал статті на Suspilne: У мережі з’явився фільм про занедбану садибу, у якій працював Григорій Сковорода
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.