У мережі з’явився відеоролик про історію української мови

В інтернеті виклали відеоролик про історію української мови. Відео опублікували на ютуб-каналі медіапроєкту Ukraїnеr.
Відео створили як частину мультимедійної публікації про українську мову на сайті Ukraїnеr.
«Два роки тому в нас виникла ідея таких пояснювальних матеріалів. Ми в Ukrainer зрозуміли, що є суттєві пробіли у розумінні багатьох українських явищ. Почали з найскладніших − мова і література. Ми шукали можливостей і рік тому вирішили податись на конкурс УКФ. Український ПЕН зібрав дві експертні ради, аби наш продукт не містив жодних міфів чи домислів. Сьогодні вийшов один із найскладніших матеріалів, яким мав честь займатися у ролі одного з редакторів», − прокоментував на своїй фейсбук-сторінці керівник медіапроєкту Ukraїnеr, письменник Богдан Логвиненко.
Він також анонсував створення пояснювальної публікації про українську літературу, яку планують опублікувати через два тижні.
«Це спроба розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми послуговуємось тепер. Ми спробуємо пояснити, як попри всі заборони, українська не те що не зникла, а й поширилась далеко за межі Європи і постійно зростає у вжитку в Україні», − пояснюють творці відеоролика.
Тривалість відео 17 хвилин, його озвучив письменник і журналіст Остап Українець. Публікацію та відео створили у партнерстві з Українським ПЕНом за підтримки Українського культурного фонду.
Нагадаємо, наприкінці минулого року українська мова посідала 21 місце за поширеністю в інтернеті.
Додамо, що у вересні в інтернеті виклали цикл відеодискусій про українських поетів.
Оригінал статті на Suspilne: У мережі з’явився відеоролик про історію української мови
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.