У мережі з’явився альманах творів учасників фестивалю-воркшопу «Прописи»

У вільний доступ виклали альманах із текстами десяти молодих учасників фестивалю-воркшопу «Прописи». Про це повідомив пресцентр Українського ПЕНу.
Альманах вийшов у паперовому й електронному форматах. До нього увійшли поезії й уривки прози десяти молодих авторів, а також есеї із їхніми враженнями про фестиваль-воркшоп «Прописи». Паперові примірники альманаху Український ПЕН поширить по культурних інституціях. Електронна версія доступна на сайті Українського ПЕНу.
У альманах увійшли твори Богдана Беня, Олесі Богдан, Ганни Гнедкової, Софії Ленартович, Орисі Грудки, Аріни Кравченко, Ростислава Кузика, Романії Строцької, Дарії Суздалової та Вікторії Фещук. Всі вони пройшли відбірковий конкурс для участі у «Прописах». Упорядник і відповідальний редактор видання – поет, перекладач та віцепрезидент Українсього ПЕНу Остап Сливинський.
«Під обкладинкою цього збірника ви знайдете тексти авторів і авторок, які вже завтра будуть визначати обличчя української літератури. Так, їхнє новаторство не кричить, не б’є в очі, як у 1920-х чи 1990-х, але воно є – спокійне і осмислене. У когось вже цілком зріле, а у когось ще на етапі намацування. У що воно виллється – побачимо через кілька чи кільканадцять років, коли будемо озиратися на ці непересічні дебюти. Вірю, що фестиваль «Прописи» і цей невеликий альманах є човном, який вивезе цих талановитих письменників і письменниць на широкі води літератури», – зазначив Остап Сливинський.
Команда проєкту сподівається, що у майбутньому фестиваль-воркшоп «Прописи» стане щорічним. Він сприяє розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просуває правозахисні цінності ПЕНу серед молодих авторів. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.
Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 138 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.
Оригінал статті на Suspilne: У мережі з’явився альманах творів учасників фестивалю-воркшопу «Прописи»
Блог
У PinchukArtCentre відкриється книгарня «Збірка»У міжнародному центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві відкриється нова книгарня від «Збірки». Про це Читомо повідомила засновниця книгарні «Збірка» Наталя Кузьменко.
«Книжк
У Південній Кореї книжка «Світло і нитка» з лекціями, есеями та поезією нобелівської лавреатки Хан Канг за перший день продажу розійшлася накладом у 10 тисяч примірників. Про це повідом
Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у ЛьвовіФотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути» журналістки, редакторки, театрознавиці та військової Алли «Рути» Пушкарчук відкрили у просторі INDEX: Інститут документування і взаємодії. П
Премія книжкових блогерів оголосила переможцівПремія книжкових блогерів, яку заснував фестиваль «Книжкова країна», оголосила переможців. Про це повідомила кореспондентка Читомо з фестивалю.
Переможницею премії стала книжка «Погля
Виставка «Іканича: маріупольська писанка» відкрилась у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві.
Про це повідомляє Донецька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.