У мережу виклали пісню на слова Бажана «Невер (еґейн!)» про опір українців у Другу світову війну

У мережу виклали пісню на слова Бажана «Невер (еґейн!)» про опір українців у Другу світову війну

До музичного проєкту «Фокстроти» про українських поетів з нагоди Дня пам’яті та примирення додали ще одну пісню на вірш Миколи Бажана. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Книжкового Арсеналу.

 

Композиція має назву  «Невер (еґейн!)».

 

У ній використали запис голосу Миколи Бажана (вірш «Клятва») з програми «Поезія на Радіо Культура».

 

В нас клятва єдина і воля єдина,

Єдиний в нас клич і порив:

Ніколи, ніколи не буде Вкраїна

Рабою фашистських катів!

 

Ми сталлю з гармати, вогнем з карабіна

Розтрощимо впень ворогів.

Ніколи, ніколи не буде Вкраїна

Рабою німецьких катів!

 

Також у пісні є сучасні строфи, де йдеться, що українцям ворогів не жаль.

 До створення композиції долучилися: Юрій Гуржи (композитор, клавішні, гітари, баси, біти, аранжування, вокал), Сергій Жадан, Григорій Семенчук, Любов Якимчук (вокал), Grycja Rd (колаж), Євгеній Орлов (анімація), Shpytal Records та Лесик Омодада (зведення, мастеринґ). Кураторка проєкту — Оксана Щур. 

 

«Вірш Бажана і його голос в новому контексті. І наш хор — Сергій Жадан, Любов Якимчук і мій многогрішний голосок в цьому чудовому треці», — розповів Григорій Семенчук.

 

Нагадаємо, у жовтні 2021 року у вільному доступі з’явився музичний альбом «Фокстроти», де можна почути голоси українських поетів. 

 

Чільне зображення: Grycja Rd

Оригінал статті на Suspilne: У мережу виклали пісню на слова Бажана «Невер (еґейн!)» про опір українців у Другу світову війну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"