У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів
Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів.
Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції, передає Укрінформ.
«Збір друкованих та електронних текстів кримськотатарською мовою для їх подальшого імпорту на платформу Sketch Engine розпочався із жовтня 2022 року. За майже пів року були опрацьовані та внесені до каталогу понад 700 матеріалів. Серед них – твори кримськотатарських авторів, журнали, газети, підручники, документи міжнародних організацій, субтитри фільмів тощо», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за цей час також розроблено словник лематизації — ідеться про створення реєстру (бази даних) слів з позначенням їх початкової форми та мовних характеристик, що потрібно для запуску модуля з пошуку слів на онлайн-платформі.
Розробка відповідного програмного забезпечення триває.
Як повідомлялося, Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови (НККМ) у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. НККМ – це онлайн-платформа для дослідження мови, що працюватиме на даних із текстових матеріалів кримськотатарською.
Поєкт реалізується за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Оригінал статті на НСПУ: У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.