У Маріуполі окупанти спалили бібліотеку Петра Могили
У Храмі Української православної церкви Петра Могили у Маріуполі окупанти спалили бібліотеку Храму після візиту в місто московського патріархату з інспекцією. Про це повідомив радник міського голови Петро Андрющенко у Telegram.
Бібліотека містила декілька унікальних примірників україномовних видань, які тепер втрачені назавжди.
«Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі УПЦ Петра Могили за наводкою та сприянням попів РПЦ в Маріуполі була вилучена та спалена на подвір’ї Храму вся велика бібліотека, зібрана волонтерами та благодійниками», – написав Андрющенко.
Храм Петра Могили побудований за підтримки містян та внесений у Книгу рекордів Гіннеса України, що містить найбільшу петриківський розпис.
«Зараз окупанти вирішують питання щодо цього знесення або переформатування в за канонами РПЦ», – додав радник мера про храм.
Нагадаємо, що у захопленому Маріуполі з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».
Як відомо, колишня директорка школи №57 у Маріуполі Оксана Гриньова почала співпрацювати з окупаційною владою міста.
Фото: Петра Андрющенка у Telegram
Оригінал статті на Suspilne: У Маріуполі окупанти спалили бібліотеку Петра Могили
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.