У Львівській опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни»

У Львівській опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни»

У Львівській національній опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни» Є.Станковича, яка в музиці передає події війни та емоції сьогодення для наступних поколінь.

Про це у фейсбуку повідомила Львівська національна опера, передає Укрінформ.

«У Львівській національній опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни» Є. Станковича – першого монументального музичного твору на тему жорстокої та цинічної війни Росії проти України» — йдеться у повідомленні.

У Львівській опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни» / Фото: Олександр Лозовий

Як зазначають в театрі, складні, але потрібні емоції, які виникають під час вистави мають згуртувати українців у спільній боротьбі проти ворога.

Ідея написання твору належить Євгену Савчуку, а керівником проєкту виступив генеральний директор Львівської національної опери Василь Вовкун. Виконавці: хор та оркестр Львівської національної опери, сопрано – Анастасія Яценко, бас – Назар Павленко. Диригент – Іван Чередніченко.

Прем’єрний показ театралізованого музичного дійства «Псальми війни» відбувається цими вихідними – 14-15 жовтня.

Вчора на прем’єрі побував т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, який в коментарі кореспондентові Укрінформу зазначив, що постановка вразила новизною та емоційністю.

«Я не можу дивитися виставу, як простий глядач, а оцінюю її з професійної точки зору, шукаю недоліки», — сказав Карандєєв.

Які саме недоліки очільник МКІП виділив у «Псальмах війни» не уточнив, але наголосив, що такі вистави зараз на часі.

Як повідомляв Укрінформ, у травні у Львівській національній опері уперше поставили оперу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака- Артемовського в новій інтерпретації режисерки Оксани Тараненко.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львівській опері відбулася прем’єра театралізованого музичного дійства «Псальми війни»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"