У Львові з’явилися вулиця Грицька Чубая і Закапелок Маркіяна Іващишина

У Львові з’явилися вулиця Грицька Чубая і Закапелок Маркіяна Іващишина

У Львові вирішили перейменувати ще 20 вулиць у межах дерусифікації та деколонізації. Про це повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на своїй сторінці у Facebook.

Перейменували: 
 • вул. В.Комарова  — на вул. Братів Дужих; 
 • вул. М. Врубеля — на вул. Еммануїла Миська; 
 • вул. Д. Мєндєлєєва — на вул. Євгена Гладишевського; 
 • вул. І. Павлова — на вул. Грицька Чубая;
 • вул. П. Шеремети  — на вул. Левка Лукʼяненка; 
 • вул. Л. Жемчужникова  — на вул. Стефанії Шабатури;
 • вул. Визвольна — на вул. Богдана Гаврилишина; 
 • вул. Металістів  — на вул. Владислава Веливока; 
 • вул. О. Венеціанова — на вул. Карла Звіринського; 
 • вул. С. Мельничука — на вул. Євгена Лисика;
 • вул. В. Перова — на вул. Сембратовичів; 
 • вул. І. Михальчука — на вул. Кавова;
 • вул. К. Рилєєва — на вул. Івана Вакарчука;
 • вул. О. Герцена — на вул. Ігоря Білозіра;
 • вул. О. Засядька — на вул. Павла Сбитова; 
 • вул. Заводська — на вул. Софії Яблонської; 
 • вул. М. Глінки  — на вул. Галицької Армії; 
 • вул. М. Скрипника — на вул. Михайла Гориня; 
 • вул. О. Шумського — на вул. Академіка Ярослава Ісаєвича;
 • вул. Коряцька — на вул. Віталія Сапила.

 

 

Також сквер між вулицею Вірменською та площею Музейною отримав назву «Закапелок Маркіяна Іващишина», площу на перехресті вулиць Академіка А. Сахарова та Д. Вітовського назвали на честь письменника-фантаста і філософа Станіслава Лема. Крім того, частину вулиці Козельницької (від. вул. Стрийської до Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ) перейменували на вулицю Сокола-Батька.

 

Водночас згідно з опитуванням мешканців міста, шість вулиць зі списку на перейменування мали одержати інші назви. Зокрема вулиця Дмитра Менделєєва мала стати вулицею Марії Складовської-Кюрі, оскільки за цей варіант проголосували 30,2% учасників. Натомість у кінцевому рішенні членів комісії вулицю Менделєєва назвали вулицею Євгена Гладишевського, за якого в онлайн-опитуванні свій голос віддали 28,9%. 

 

Також інші назви мали отримати такі вулиці:

 

 • вул. О. Венеціанова — вул. Карла Звіринського (27,8%)

(варіант перейменування на честь Івана-Богдана Весоловського набрав 34,4% голосів);

 • вул. С. Мельничука — вул. Євгена Лисика (10,6%) 

(в опитуванні максимальну кількість голосів здобув варіант вулиці Івана Драча – 50,8%);

 • вул. В. Перова — вул. Сембратовичів (8%)

(найбільше голосів здобув варіант вулиця Каштелянська — 38,2%); 

 • вул. О. Шумського – вул. Академіка Ярослава Ісаєвича (9%) 

(громадський варіант перейменування на честь Богдана Ступки — 65,8%);

 • вул. К. Рилєєва — вул. Івана Вакарчука (серед переліку відповідей до питання такого варіанту не виносили, в опитуванні максимальну кількість голосів здобув варіант «Весни народів» — 40,5%).

 

Як пояснив Андрій Москаленко, голосування львів’ян прирівняли до одного голосу, який врахувала робоча група під час прийняття рішення. 

 

«Голосування дає один додатковий голос при прийнятті рішення на робочій групі. Це було озвучено тоді, коли анонсували голосування. Фінальне рішення, яке виносимо на сесію, — приймала робоча група, де є історики, митці, архітектури, депутати. Після рішення робочої групи — його затвердження винесли на сесію Львівської міської ради», — зазначив він. 

 

За словами доктора історичних наук і члена постійної комісії із перейменування львівських вулиць Андрія Гречила, не можна говорити про об’єктивне голосування в інтернеті. Свої голоси за перейменування вулиць віддали понад 13 тисяч осіб, натомість у самому Львові мешкає 700 тисяч. 

 

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією та росією, чи радянською пропагандою. 39 вулиць вже отримали нові назви, дві вулиці приєднали до інших, ще одну перейменували в межах садового кооперативу.

 

Ще 11 вулиць перейменують невдовзі.

 

Нагадаємо, раніше у Львові планували перейменувати 32 вулиці. Попереднє голосування за пропозиції для перейменування 14 вулиць тривало до 15 червня.

 

Чільна світлина: kayak.com

Оригінал статті на Suspilne: У Львові з’явилися вулиця Грицька Чубая і Закапелок Маркіяна Іващишина

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"