У Львові від 24 лютого надрукували понад 20 нових книжок шрифтом Брайля

У Львові від 24 лютого надрукували понад 20 нових книжок шрифтом Брайля

Від 24 лютого у Львові надрукували 20 нових текстів шрифтом Брайля і книжок в універсальному дизайні, якими можуть користуватися всі охочі, тиражем від 30 до 50 примірників. Про це повідомляє Львівська міська рада. 

«Чи достатньо цього тиражу? Так, і більш ніж достатньо. Свої книги львів’яни сьогодні пересилають не лише у різні міста України, але й за кордон – до Польщі, Австрії, Німеччини, Італії, Литви, Чехії та інших країн. Тобто туди, де зараз перебувають евакуйовані з регіонів бойових дій незрячі діти. Львів’яни, на противагу трьом іншим видавництвам України і навіть Європи, у кожній надрукованій шрифтом Брайля книзі розміщують тактильний QR-код з озвученим текстом книги. Це робить книгу доступною навіть для тих дітей, які, окрім сліпоти, мають інші фізичні ураження і через них не спроможні читати друкований брайлем текст, зате можуть слухати аудіокнигу!», – пояснює Оксана Потимко, керівниця Ресурсного центру Львівської політехніки, ініціаторка і координаторка проєктів для незрячих.

 

Завдяки підтримці небайдужих українців, у 2022 році «Українська спілка інвалідів – УСІ» разом з Ресурсним центром Львівської політехніки опублікували шрифтом Брайля та озвучили книжки:     

 • Галина Вдовиченко «Казки на листівках – 22»;
 • Марк Твен «Пригоди Тома Соєра» (у 4 книгах);
 • Астрід Ліндгрен «Расмус-волоцюга» (у 4 книгах);
 • Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або прокляття роду Кулаківських» (у 3 книгах);
 • Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або загублений у часі» (у 3 книгах);
 • Марина Павленко «Русалонька із 7-В проти Русалоньки із Білокрилівського лісу» (у 4 книгах);
 • Марина Павленко «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту» (у 5 книгах);
 • Марина Павленко «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія» (у 4 книгах);
 • Роман Росіцький «Королівство рафінованого сміху» (у 4 книгах);
 • Оксана Сайко «Кав’ярня на розі» (у 3 книгах);
 • Тетяна Щербаченко «Як не загубитися в павутині» (у 2 книгах);
 • Оля Русіна «34 сонячні дні та один похмурий» (у 3 книгах);
 • Галина Вдовиченко «Містельфи» (у 2 книгах);
 • Ігне Зарамбайте «Лист Еміля»;
 • Рімантас Кміта «Хроніки Південного» (у 8 книгах);
 • Бенас Берантас, Вілія Квескайте «Бабайка»;
 • Бенас Берантас, Вілія Квескайте «Горістечко»;
 • Евеліна Дачуте «Щастя – це лисичка»;
 • Роман Онишкевич «Країна країн» і «Кацапське»;
 • О. Федіна «З денця до серця». 

 

До кінця року ще надрукують та озвучать книжки Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону», Катерини Міхаліцини «Про драконів», трилогію Лесі Ворониної «Таємне товариство боягузів», «Таємне товариство брехунів» та «Таємне товариство ботанів», серію Різдвяних історій у 4-х книгах та інші. А також – поетичні збірки львів’ян.

 

 Організація також має намір надрукувати збірку однієї патріотичної пісні, а ще – книжки про відомих українців.

 

Нагадаємо, що «Фонд родини Нечитайло» та організація «Здоров’я майбутнього» створили бібліотеку, в якій можна замовити книжки для дітей зі шрифтами Брайля.

 

Як відомо, у музеї Тараса Шевченка в Каневі на поручнях встановили табличками з віршами поета, які надруковані шрифтом Брайля.

 

Фото на чільній: Львівська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: У Львові від 24 лютого надрукували понад 20 нових книжок шрифтом Брайля

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"