У Львові відзначили ювілей поетеси Наталії Калиновської

У Львові відзначили ювілей поетеси Наталії Калиновської

Навесні, чотири роки тому, перед презентацією книжок Наталії Калиновської в нашій письменницькій організації мені раптово стало зле. Я зателефонувала лікареві та просила якоїсь ради, адже мені треба було бути на роботі й через дві години – презентація. «Яка там іще презентація! – вигукнув лікар. – Купіть в аптеці пігулки – і негайно йдіть додому, бо можете …померти!».
 
Стурбований голос доктора свідчив, що він не жартує. Я послухалась. Таблетки випила ще в аптеці й пошкандибала до Спілки письменників – забрати речі. Увіходжу в коридор – раптом чую в котрійсь із кімнат щебетливий жіночий голос. Просунулась далі й побачила незнайомку, яка називалася Наталією Калиновською, сказала, що через годину буде презентувати свої книжки. Я дуже здивувалася, що презентантка не хвилюється, не нервує, що зазвичай буває з іншими авторами, а розповідає веселі історії. Присутність поруч такої життєрадісної людини подіяла на мене так позитивно, що я трохи забула про свій стан, навіть передумала піти додому і залишилась. А наше спілкування з пані Наталією знайшло своє продовження.

Не один рік я перебуваю у складі журі літературного конкурсу для учнівської молоді «У римах світлих оживає слово», оцінюючи твори юних прозаїків і подивляючи ентузіазм Наталії Калиновської. Здебільшого письменники переймаються власною творчістю, а авторка «Будванських передзвонів» не шкодує часу на творчість інших, поставивши перед собою благородну мету – відшукувати юні таланти.
 
Наталія Калиновська знайшла в собі сили протистояти  нещадним викликам сучасності, не дозволила зруйнувати  свій естетичний і романтичний світ. Подиву гідне, що вона 30 років трудиться на кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва Інституту економіки і менеджменту, вміло поєднуючи  викладацьку й наукову роботу з поетичною творчістю.
 
Своїми враженнями під час літературного вечора Наталії Калиновської в Залі літературної слави Львівської обласної організації  НСПУ поділилася її близька приятелька – поетеса й композиторка Вікторія Бондаренко, яка не один її поетичний текст поклала на музику. І цього разу вона виконала дві пісні на слова своєї подруги.

Модератор літературного свята, в.о. голови нашої Спілки Олесь Дяк привітав Наталію Калиновську з ювілеєм і  від імені голови Львівської облдержадміністрації п. Максима Козицького вручив їй заслужену відзнаку – почесну грамоту. На заході була ще й присутня  кураторка міських бібліотек Анастасія Нечипоренко. Вона  вручила ювілярці Подяку від відділу культури Львівської міської ради.
 
Презентація творчості Наталії Калиновської відбувалася на тлі ще однієї не менш важливої події – художньої «Виставки одного дня».  Саме так її означив ініціатор мистецького проєкту Олесь Дяк, коли представляв демонстрацію графічних робіт уже доволі відомого художника Олександра Володимирця. Присутні схвально оцінили твори пана Олександра, завважили, що його картини гармонійно вписалися в контекст звучання поетичного слова Наталії Калиновської і висловили побажання, щоб  у нашій Спілці й надалі мали місце подібні заходи.
 
Леся Бернакевич, член НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові відзначили ювілей поетеси Наталії Калиновської

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"