У Львові відбулось урочисте вручення нагород п’ятого Міжнародного літературного конкурсу рукописів…

У Львові відбулось урочисте вручення нагород п’ятого Міжнародного літературного конкурсу рукописів…

18 вересня на другому поверху затишної кам’яниці австро-угорських часів відбулася знакова для сучасної української літератури подія: зібралися митці багатьох поколінь, аби привітати лауреатів, дипломантів і володарів почесних відзнак п’ятого Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози «Крилатий Лев».
 

І хоча надворі було холодно й безнастанно падав дощ, а Львів сповивала вереснева бузкова мряка – у приміщенні Львівської ОО НСПУ було вельми затишно, людно й гомінливо.
 
Привітати переможців прийшли класики сучасної української літератури – Ігор Калинець і Андрій Содомора, що додало значної ваги цьому мистецькому дійству, оскільки авторитет цих славетних митців є переконливим і вже назавжди, а також депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета, знані письменники – Надія Мориквас, Лана Перлулайнен і Леся Бернакевич, головний редактор журналу «Дзвін» Юрій Коваль, письменниця Вероніка Мосевич із Німеччини та інші.
 
Церемонію  нагородження лауреатів і фіналістів здійснили видатні особистості нашого часу – Андрій Содомора та Ігор Калинець, а також письменник Олесь Дяк.

Лауреатом першої премії і спеціальної відзнаки видавництва «Астролябія» став В’ячеслав Гук (Київ) за роман «Гадючі линовища»; друга премія і спеціальна відзнака часопису «Дзвін» присуджена Юлії Леонтій (Чернівці) за повість «Спіраль»; володарем третьої премії та спеціальної відзнаки інтернет-видання «Річ» стала Олена  Волинська (Новоград-Волинський Житомирської обл.) за повість «Коли сонце не сходить»; диплом і спеціальну відзнаку під назвою «Сеньйора» як найкраща в конкурсі серед знаних письменників отримала Людмила Ясна (Київ)  за роман «Мікстура від смерті»; диплом і спеціальну відзнаку «Молодий Лев» отримала Олександра Мудрак (м. Гусятин Тернопільської обл.) за повість «Крилата інвестиція»; диплом і спеціальну відзнаку «Талановите Левеня» отримала Афіна Городецька (Київ) за повість «Життя повернеться на краще»; диплом і спеціальну відзнаку «Профі-переклад» отримала  Іва Подольська зі Львова за переклад із білоруської невиданого роману Зянона Пазняка (США) «Гіркий запах полиновий…»; диплом і спеціальну відзнаку «Свята Софія» отримала Оксана Заліпська з Тернополя за повість «Жеграй і Стефка Срібнокоса».
 
До десятки кращих також увійшли, а отже отримали дипломи Конкурсу: Юрій Паламар (Львівщина) за молодіжний роман «Безсоромні у Львові», киянка Леся Туровська за психологічний роман «Під сузір’ям Рекса»  та Юлія  Мостова з Києва за збірку оповідань-переказів «Моторошні легенди українського Потойбіччя».
 
В.о. голови ЛОО НСПУ, голова журі конкурсу Олесь Дяк урочисто вручив нагороду від «Крилатого Лева» головному редактору часопису «Дзвін» Юрію Ковалю за неоціненний внесок у розвиток української культури й побажав, щоб на сторінках часопису завжди було рясно від талановитих творів, а також він вручив Почесну Грамоту з нагоди 30-річчя НСПУ письменниці Лесі Бернакевич і  не проминув представити логотип Львівської ОО НСПУ, розроблений із його ініціативи.
 
Олесь Дяк,  презентуючи книжки переможців, зазначив, що рівень поданих на конкурс текстів був вельми високий, тому журі дуже довго не могло визначитися, хто з письменників потрапить до «десятки» найкращих, тож вирішили  зробити «десятку +».
 
Керівництво ЛОО НСПУ вклало багато душі й снаги, щоби провести таку добротну цікаву змістовну зустріч і презентацію, де були представлені нові імена сучасної української літератури. 
 
Олесь Дяк як справжній господар урочистого дійства нікого не залишив поза увагою, а згодом іще й пригостив усіх охочих келихом міцного напою і смачним виноградом. На урочистому вечорі він оголосив, що цьогорічний конкурс триває, зокрема  звернувся до всіх українських письменників писати високочолу прозу, яка б відображала сутність України й стверджувала її інтелектуальний потенціал на літературній мапі світу.
 
Надворі панувала сльота. Дощ падав безнастанно. Було холодно й непривітно, проте в стінах Львівської обласної організації НСПУ панувало сонце, було тепло й затишно від щирих слів, дружніх порад, просто від зустрічі, такої важливої в наш непростий час, від зустрічі з людьми,  які по суті творять нашу українську літературну історію.
 
 
Пресслужба НСПУ
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові відбулось урочисте вручення нагород п’ятого Міжнародного літературного конкурсу рукописів…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"