У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…
![У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної… У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/244267_4_960x380_0-696x522.jpg)
Про це інформує Еспресо.Захід.
4 000 гривень замість узвичаєних 600 виручили у Львові у Музеї етнографії та художнього промислу за чотиритомник антології патріотичної поезії на благодійному аукціоні, що його організував благодійний фонд св. Марії Магдалини. Властиво, мова про перше публічне представлення новоствореного фонду та про його ініціативу – допомогти – попри всі труднощі сьогодення — таки побачити світ уже готовому 5-му тому антології патріотичної поезії, що вже третій місяць лежить у видавництві «Коло» .
Як розповів на урочистості керівник Львівського організації Національної спілки письменників України і водночас упорядник видання Олесь Дяк, ідею антології покликав до життя Літературний конкурс імені учасниці визвольних змагань Катерини Мандрик-Куйбіди. Взявши на себе місію упорядкувати та видати кращі твори на патріотичну тематику, заявлені в межах конкурсу, Олесь Дяк несподівано для себе виявив, що за всі роки незалежності на схожий багатотомник Україна наразі не спромоглася. Отож львівська ініціатива, яка охоплює кращу патріотичну лірику з усієї України, залишається унікальною.
«Ми не можемо сидіти в хаті і повторювати: » У мене депресія «, — сказав у своєму вітальному слові єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца. – Це найгірше, що ми можемо для наших загиблих героїв зробити. Адже вони загинули, щоб ми мали шанси бути активними та розбудовували Україну. Тому не треба дорікати собі, що усміхаєтеся, спілкуєтеся, берете участь в таких ось заходах. Бо то все – на добро. І як у єдиній родині. А в родині найголовніше правило – це людяність та любов».
За словами засновниці фонду св. Марії Магдалини та голови його правління Іванни Михайлишин, ця перша велика ініціатива – аукціон, окрім допомоги у виданні п’ятого тому антології, ставить перед собою ще два міні-завдання – забезпечити кольоровими крейдами та фарбами дітлахів, щоб розмалювали Львів на День Конституції, та закупити із серії «Цікаве про відомих» пізнавальну настільну гру «Андрей Шептицький» ( розроблену отцем Андрієм із Прилбич та реалізовану автором та виробником сімейних пізнавальних настільних ігор Юрком Смертигою) і передати її туди, де вона буде найбільш доречна.
В аукціоні зі своїми творами взяли участь чимало відомих львівських митців – Олена Жеребецька, Наталія Євдокименко-Проданчук, Віктор Проданчук та інші.
zahid.espreso.tv
Оригінал статті на НСПУ: У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.