У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…

У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…

Про це інформує Еспресо.Захід.

4 000 гривень замість узвичаєних 600 виручили у Львові у Музеї етнографії та художнього промислу за чотиритомник антології патріотичної поезії на благодійному аукціоні, що його організував благодійний фонд св. Марії Магдалини. Властиво, мова про перше публічне представлення новоствореного фонду та про його ініціативу – допомогти – попри всі труднощі сьогодення — таки побачити світ уже готовому 5-му тому антології патріотичної поезії, що вже третій місяць лежить у видавництві «Коло» .

Як розповів на урочистості керівник Львівського організації Національної спілки письменників України  і водночас упорядник видання Олесь Дяк, ідею антології покликав до життя Літературний конкурс імені учасниці визвольних змагань Катерини Мандрик-Куйбіди. Взявши на себе місію упорядкувати та видати кращі твори на патріотичну тематику, заявлені в межах конкурсу, Олесь Дяк несподівано для себе виявив, що за всі роки незалежності  на схожий багатотомник Україна наразі не спромоглася. Отож львівська ініціатива, яка охоплює кращу патріотичну лірику з усієї України, залишається унікальною.

«Ми не можемо сидіти в хаті і повторювати: » У мене депресія «, — сказав у своєму вітальному слові єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца. – Це найгірше, що ми можемо для наших загиблих героїв зробити. Адже вони загинули, щоб ми мали шанси бути активними та розбудовували Україну. Тому не треба дорікати собі, що усміхаєтеся, спілкуєтеся, берете участь в таких ось заходах. Бо то все – на добро.  І як у єдиній родині. А в родині найголовніше правило – це людяність та любов».

За словами засновниці фонду св. Марії Магдалини та голови його правління Іванни Михайлишин, ця перша велика ініціатива – аукціон, окрім допомоги у виданні п’ятого тому антології, ставить перед собою ще два міні-завдання – забезпечити кольоровими крейдами та фарбами дітлахів, щоб розмалювали Львів на День Конституції, та закупити із серії «Цікаве про відомих» пізнавальну настільну гру «Андрей Шептицький» ( розроблену отцем Андрієм із Прилбич та реалізовану автором та виробником сімейних пізнавальних настільних ігор Юрком Смертигою) і передати її туди, де вона буде найбільш доречна.

В аукціоні зі своїми творами взяли участь чимало відомих львівських митців – Олена Жеребецька, Наталія Євдокименко-Проданчук, Віктор Проданчук та інші.

zahid.espreso.tv

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові відбувся благодійний акуціон, щоб видати том антології української патріотичної…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"