У Львові вшанували автора музики Гімну України Михайла Вербицького

У Львові вшанували автора музики Гімну України Михайла Вербицького

У п’ятницю, 3 березня, на площі біля монумента Михайла Вербицького (перехрестя вулиць Генерала Чупринки та Степана Бандери у Львові) урочисто вшанували пам’ять автора музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна», композитора, отця Михайла Вербицького. Заходи присвятили до дня його народження — 4 березня.

Біля пам’ятника виступив хор «Трембіта, виконали пісню «Чуєш брате, мій» та Гімн України.

На урочистості прийшли представники культурних та громадських середовищ Львова, а також громадськість із Закерзоння та Надсяння. Були депутати обласної ради та народні депутати України від Львівщини.

4 березня делегація зі Львівщини поїде в польське селище Млини, щоб у день народження автора Гімну вшанувати його пам‘ять на могилі композитора. Саме у Млинах Вербицький помер та був похований. 12 квітня 2005 року за участю третього Президента України Віктора Ющенка посвячено пантеон над могилою Вербицького в Млинах, будівництво якого ініціював український науковець, кандидат економічних наук, почесний громадянин міста Новояворівська Степан Лукашик.

Михайло Вербицький народився на Надсянні у родині греко-католицького священника. Він видатний композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, громадський діяч…

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченому Тарасові Шевченку, диригував Анатоль Вахнянин.

Марія Доротич

wz.lviv.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові вшанували автора музики Гімну України Михайла Вербицького

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"