У Луцьку помер член Національної спілки письменників України Микола Онуфрійчук

У Луцьку помер член Національної спілки письменників України Микола Онуфрійчук

На Волині 9 січня відійшов у засвіти відомий літератор, голова Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», заслужений працівник культури України Микола Онуфрійчук.

Про це повідомили у Волинській організації Національної спілки письменників України.

Микола Антонович Онуфрійчук народився 22 грудня 1937 в селі Путновичі Холмського повіту Люблінського воєводства (Польща).

85-річний письменник помер у Луцьку. Його сім’я зазнала варварської депортації на землі Південної України, однак повернулася на Волинь.

1960 року закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки і став учителем-словесником. Працював на культурно-освітянській ниві.

Працював головою обласного відділення Українського фонду культури.

Він був знаний український діяч культури і громадський діяч, голова Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», заслужений працівник культури України. Член Національної спілки письменників України з 2005.

За його участі Україні було передано на зберігання унікальну чудотворну ікону Холмської Богородиці, перед якою схиляли голови руські князі, польські королі та російські царі. Ікону, що явила світу більше 700 чудес, які описані у книзі «Фенікс» єпископа Якова Суші. 2006 року до луцької церкви Великомученика Юрія Переможця урочисто внесено список (копію) цього образа, намальованого одним із холмщан.

Редакція ГІТу та Національна спілка письменників України висловлюють щирі співчуття близьким письменника. Вічна пам’ять!

uagit.tv

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Луцьку помер член Національної спілки письменників України Микола Онуфрійчук

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"