У Луцьку може з’явитися вулиця Нестайка

У Луцьку може з’явитися вулиця Нестайка

Депутат Луцької міськради, журналіст Андрій Лучик вніс проєкт рішення щодо присвоєння одній із вулиць міста імені відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка. Про це повідомив власкор galinfo.

«Всеволод Нестайко – класик сучасної української дитячої літератури. Автор численних творів, зокрема: «Тореадори з Васюківки», «В країні Сонячних Зайчиків», «Незвичайні пригоди в лісовій школі» та інших. Це один з найулюбленіших і найбільш впізнаваних дитячих письменників, на творах якого виросло декілька поколінь українців. Без перебільшення можна сказати, що його обожнюють як діти, так і дорослі», — вважає Лучик.

Він стверджує, що присвоєння назві вулиці імені Всеволода Нестайка – рішення неполітичне. «Це увіковічення пам’яті не лише автора чудових дитячих творів, але й приємних спогадів дитинства не одного покоління лучан», — додав депутат.

Тим часом думки мешканців Луцька з цього питання розділилися.

Зокрема історикиня Леся Бондарук, висловилася проти, хоч зізнається, що любить твори Нестайка.

«По-перше, не має відношення до Луцька, по-друге, при перейменуванні дотримуємося тенденції зменшення іменних вулиць. По-третє, у базі назв вулиць, які чекають на розгляд щодо перейменування, його ім’я чекатиме поруч з іменами, які мають переваги через заслуги для волинян чи лучан. По-четверте, пам’ятати про письменника найкраще — читаючи та популяризуючи його твори, увічнення у назві вулиці слабший аргумент. І п’ята причина — комусь більше подобається Нестайко, мені більше — Роальд Дал, доньці — Джоан Роулінг — невже потрібно казати, хто з них кращий чи більш вартісний, щоб увічнити в назві вулиці? Це якось не дуже коректно щодо письменників, і не тільки — тому ліпше зменшити іменні назви, надавати їх лише за особливі заслуги перед громадою», — зазначила вона.

Інакшої точки зору – журналістка Валентина Куць.

«Загалом ідея непогана, я не проти, щоби була така вулиця. Але вже очевидно, що навколо цього питання буде палка дискусія», — зауважила вона.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Луцьку може з’явитися вулиця Нестайка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"