У Луцьку знову відбудеться літературно-мистецький фестиваль «Фронтера» — оновлено

У Луцьку знову відбудеться літературно-мистецький фестиваль «Фронтера» — оновлено

У 2024 році в Луцьку відбудеться четвертий літературно-мистецький фестиваль «Фронтера». Про це команда фестивалю повідомила в етері Громадського інтерактивного телебачення.

Команда «Фронтери» розповіла, що навесні 2023 року вирішила взяти павзу для перезавантаження проєкту. «Ми вирішили, що продовжувати варто в момент, коли віднайдемо нові сили й сенси. З того часу відбулося чимало різного, але єдине лишилося незмінним — ми хочемо говорити про книжки», — додали організатори фестивалю.

 

Також вони анонсували проєкти, що не обмежуються Луцьком й Волинською областю, та повідомили, що фестиваль відкритий до партнерств: «Для нас важить говорити про Україну й українську літературу світові, щоб про українських авторів та авторок писали закордонні медіа, українські тексти перекладалися, наш голос звучав на міжнародних майданчиках. Хочемо сприяти тому, аби митці розповідали про якісний культурний продукт, який твориться в час війни і попри війну. А ще — нагадувати про наше життя тут. Сьогодні. Ми долучимося до інших інституцій, які вже працюють у цьому напрямку».

 

За словами комунікаційниці фестивалю Анни Єкименко-Поліщук, першою дофестивальною презентацією стане розмова з засновниками видавництва «Бородатий тамарин» Тетяною і Максимом Кідруками. Вона відбудеться 22 березня у просторі «Мистецький» ВОУНБ імені Олени Пчілки (вул. Шопена, 11). Вартість квитків перерахують волонтерському штабу «Ангар» для закриття потреб ЗСУ.

 

 

Сам же фестиваль планують провести влітку. Він буде триденним, на відміну від попередніх, що тривали впродовж двох днів. Іншою відмінністю стане кількість локацій: якщо раніше на кожну подію було відведене окреме місце, то тепер один день фестиваль відбуватиметься в одній локації. Це зумовлене безпековими причинами.

 

Анна Єкименко-Поліщук також розповіла про популяризування української літератури за кордоном. У планах — організувати поїздку 5 українських авторів до Австрії для проведення презентацій їхніх книжок.

 

Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» уперше відбувся 2018 року, також його проводили у 2019 та 2020 роках.

 

Після початку нової фази російсько-української війни він тимчасово призупинив діяльність.

 

Як повідомлялося, у 2023 році на Одещині заснували фестиваль ВиделкаFEST.

 

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка фестивалю

Оригінал статті на Suspilne: У Луцьку знову відбудеться літературно-мистецький фестиваль «Фронтера» — оновлено

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"