У Луцьку відбулися зйомки вистави «Я – ЛЕСЯ» у рамках мандрівного…

У Луцьку відбулися зйомки вистави «Я – ЛЕСЯ» у рамках мандрівного…

У ювілейний рік УІК вирішив актуалізувати ранню творчість Лесі Українки та створити контент, що надихатиме молодь України на самостійні творчі пошуки й реалізацію власного творчого потенціалу. Цю мету втілили у мандрівному літературно-мистецькому фестивалі «Подорож із Лесею до моря».

Про це повідомляє book-institute.org.ua.

В основі проєкту – перша поетична збірка 17-річної Лесі Українки «Подорож до моря». Рефлексії від побаченої величі й різноманіття України та її мешканців під час подорожі з Волині до Білгород-Дністровська.  

Фестиваль відбуватиметься віртуально у вигляді поширення відеоперформансу за мотивами збірки. 

Перформанс «Я – ЛЕСЯ» — результат синергії театру «ГаРмИдЕр», театральної майстерні «ДогориДригом» та мистецького об’єднання «Стендаль».

Акторки та режисерки переосмислили творчість юної Лесі Українки та виразили свої рефлексії за допомогою інструментів театрального мистецтва. 

Над виставою працювали:

Режисерка та сценаристка: Руслана Порицька, пластиографка: Юлія Варченко, звукорежисер: Ігор Михалевич.

Акторки і співавторки: Христина Томашевич, Вікторія Теслюк, Єлизавета Голоскокова, Анна Лахай, Аніта Шараєвська, Вікторія Марчук.

Консультантка: кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури ВНУ імені Лесі Українки Олена Маланій.

Режисерка відеоверсії – Юлія Яцун.

На повне відео та деталі проєкту чекайте вже у грудні.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Луцьку відбулися зйомки вистави «Я – ЛЕСЯ» у рамках мандрівного…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"