У Латвії планують відмовитися від вивчення російської як другої іноземної

У Латвії планують відмовитися від вивчення російської як другої іноземної

Міністерство освіти та науки Латвії планує до 2026-2027 навчального року зробити другою іноземною мовою у школах одну з мов Європейського Союзу, що унеможливлює вивчення російської як другої. Про це повідомили на сайті МОН.

Міносвіти Латвії планує вимагати як другу мову у школах одну з мов Європейського Союзу або іноземну мову, вивчення якої регулюється укладеними міжурядовими угодами у сфері освіти. Це означає, що російську мову як другу іноземну в школах більше не можна буде вивчати, оскільки вона не є ані офіційною мовою ЄС, ані немає жодних міжнародних угод, які б забезпечували таку можливість.

 

Потребу такого рішення у МОН аргументують тим, що «зміни сприятимуть повному включенню молоді в європейський освітній простір, сприятимуть вивченню офіційних мов ЄС, що своєю чергою відкриє широкі можливості працевлаштування в ЄС та за його межами». 

 

«Це дозволить молоді та суспільству загалом повніше брати участь у розробці спільного європейського культурного простору. Мені дуже приємно, що цей рік увійде в історію двома дуже важливими рішеннями — перехід на викладання лише латиською мовою та розпочату підготовчу роботу, щоб діти з другою іноземною мовою в усіх школах вивчали одну з офіційних мов Європейського Союзу», — наголосила міністерка освіти та науки Аніта Муйжнієце. За її словами, це зміцнить державну мову Латвії та допоможе країні увійти в «спільну сім’ю ЄС».

 

У Латвії першу іноземну мову діти вивчають у школі з 1 класу. Це має бути одна з офіційних мов ЄС, і найчастіше обирають англійську мову. Другу іноземну вивчають з 4 класу. У нормативних документах не зазначено, яку іноземну мову має пропонувати вивчати школа як другу іноземну. Вибір визначає заклад освіти самостійно.

 

Згідно з опитуванням шкіл, проведеним у 2021 році щодо мовної пропозиції, майже половина латвійських шкіл не пропонує вибору — у понад 300 школах учням викладають лише російську як другу іноземну мову. «Наразі, в умовах значного зростання попиту на мови ЄС, а також враховуючи зменшення значення та використання російської мови, як до МОН, так і до Національного центру змісту освіти надходять заявки від багато батьків із закликом надати одну з мов ЄС як другу іноземну мову в школах», — зазначають на сайті.

 

Російську мають замінити на офіційну мову ЄС через 3 роки з моменту ухвалення рішення МОН. За цей період школи мають забезпечити кількість вчителів другої іноземної мови завдяки залученню нових педагогів та перекваліфікуванню інших вчителів.

 

Нагадаємо, у Ризі видали першу книжку латиською мовою про українську історію від давніх часів до сучасності «Ukrainas vesture/Історія України». У 2019 році збірку текстів Сергія Жадана «Месопотамія» переклали латиською.

 

Чільне фото: Arturs Kārkliņš/LETA

Оригінал статті на Suspilne: У Латвії планують відмовитися від вивчення російської як другої іноземної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти років

Колектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле

Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордоном

Роман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч

Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька

Мінкульт: Через росію пошкоджені 750 бібліотек

З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П

На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник Пушкіну

Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"