У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових

У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових

У Кіровоградському обласному музично-драматичному театрі імені Кропивницького представили виставу за участю військових, які проходять реабілітацію у місцевому медзакладі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, спільний проєкт театру, громадської організації «Кропивницька мистецька майстерня» та обласного клінічного госпіталю ветеранів війни має назву «Мистецтво лікує».

Вистава пройшла у вигляді театралізованих читань. На малій сцені театру читали п’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». Поруч із військовими на сцені були професійні акторки Оксана Заславська, Інна Вдовиченко, Олена Табак, Олена Синявська, Тетяна Бовшик.

За словами ініціаторів проєкту, поранені бійці за допомогою мистецтва отримують психологічну реабілітацію.

«Це своєрідні реабілітація, це саме ті емоції, які нам потрібні. Як то кажуть, поміняти картинку, змінити щось», — сказав Ярослав, один з військових.

Він зазначив, що має музичну освіту, тож на сцені був не вперше, але у такій ролі отримав нові враження. Боєць радий, що є можливість набути такого досвіду.

Для театру така співпраця теж нова. «Це перша така творча робота. Ми дуже зраділи, коли нам зробили таку пропозицію — брати участь у цьому проєкті, тому що дуже хочеться допомогти хлопцям. Ми думали, з чого почати, і вибрали читання п’єси», — прокоментувала координатор проєкту, акторка Олена Горбунова.

Вона висловила сподівання, що до театру і в майбутньому будуть звертатися військові, які хочуть себе реалізувати, відволіктися від жахіття війни.

Готувалися до прем’єри майже місяць. Військові працювали над виразністю мовлення, дикцією, жестикуляцією. Щоб не перевантажувати бійців, репетиції тривали щонайбільше дві години.

Вистава пройшла з аншлагом.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"