У Кропивницькому художниця презентувала збірку віршів про війну
![У Кропивницькому художниця презентувала збірку віршів про війну У Кропивницькому художниця презентувала збірку віршів про війну](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/630_360_1706113327-3880.jpeg)
У Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна місцева художниця і поетеса Ольга Краснопольська презентувала книжку книгу «Друзки болю і віри. Вірші. Графіка», присвячену подіям російсько-української війни.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вірші Ольга Краснопольська почала писати давно, але саме під час повномасштабного вторгнення почала публікувати їх у соцмережах.
«З початку повномасштабної війни захотілося ніби викричатися, і хотілося зворотного зв’язку, щоб показати людям, що вони такі не одні, що ці емоції, які у них зараз вирують всередині, вони наші спільні, що я є частиною цього болю, тому почала викладати. Раптом люди підхопили й почали їх поширювати, коментувати, писати слова підтримки. А ілюстрації – з мого блокнота, в який замальовувала скетчі, коли тільки щось в голову починали лізти якісь думки. Іноді, коли я сідала за чергову картинку, не знала, що врешті-решт народиться», – розповіла Краснопольська.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2024_01/1706113327-2496.jpeg)
Книжку видали за кошти обласного бюджету. Ця книга увійшла до переліку видань, що отримають фінансову підтримку з державного бюджету у 2023 році, які були визначені експертною радою з питань книговидання Кіровоградської обласної військової адміністрації.
В анотації до книги зазначено: «Розпадаючись на друзки від болю, ми не стаємо слабшими. Навпаки — щоб відродитися по-справжньому, стати сильними й усвідомити власну незламність як щит, — ми повинні пропустити через себе найгостріший біль… Бо тільки так кристалізується віра. Бо тільки з віри, охрещеної полумʼям болючих втрат, невизначеності, паралізуючого страху постає українська незламність. Війна у поезіях і картинах Ольги Краснопольської — це мистецька рефлексія на події російсько-української війни».
Кропивничани, які завітали на презентацію, зазначили, що чекали на друк поезій, які раніше читали лише у соцмережах. А також те, що почали зберігати собі поезії Ольги через те, що емоційно вони є близькими до їхніх переживань подій російсько-української війни.
Ольга Краснопольська – художниця, викладачка. Закінчила мистецький факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Учасниця обласних та всеукраїнських художніх виставок, обласних мистецьких пленерів.
Як повідомляв Укрінформ, маріупольський режисер Анатолій Левченко представив прем’єру у Кіровоградському обласному академічному театрі ляльок міста Кропивницький.
Оригінал статті на НСПУ: У Кропивницькому художниця презентувала збірку віршів про війну
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.