У Криму судитимуть українську журналістку за «дискредитацію» армії рф

У тимчасово окупованому Криму заочно судитимуть журналістку «Крим.Реалії» (проєкт «Радіо Свобода») Олену Юрченко. Про це повідомили на сайті підконтрольного рф міського суду Керчі.
Окупаційний суд розглядатиме адміністративну справу щодо журналістки за статтею «публічна дискредитація дій військ рф».
У відповідній статті кримінального кодексу рф йдеться про «публічні дії, спрямовані на дискредитацію армії росії та використання російських військових сил за кордоном». За це у росії штрафують на 30-50 тис. рублів. За аналогічні дії, вчинені повторно протягом року, передбачена кримінальна відповідальність.
Дата проведення засідання невідома, як і звинувачення, яке висунули журналістці. Як повідомляється на сайті суду, відповідна справа надійшла до них 18 липня. Розглядатиме справу української журналістки суддя Олена Богданович.
Олена Юрченко жила в Керчі, але виїхала з Криму після окупації у 2014 році та отриманих погроз. У «Крим.Реалії» вона пише на політичні та економічні теми, висвітлює війну в Україні.
Нагадаємо, на судовому слуханні у Криму в’язням рф Наріману Джелялу, Азізу та Асану Ахтемовим продовжили термін затримання під вартою на три місяці. Кримська громадянська журналістка Ірина Данілович, яку незаконно утримує в неволі російська окупаційна влада, заявила про те, що співробітники фсб рф побили її.
Джерело: Радіо Свобода
Чільна світлина: фейсбук Олени Юрченко
Оригінал статті на Suspilne: У Криму судитимуть українську журналістку за «дискредитацію» армії рф
Блог
Прийом творів на Літературну премію Ірпеня продовжено до 1 квітняУ зв’язку з численними проханнями учасників, дедлайн подачі літературних творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2024 рік продовжено до 1 квітня 2025 року. Про це повідомили засновник премії, СЕ
У Полтаві відбудеться книжковий фестивальЗ 20 по 22 червня 2025 року в Полтаві відбудеться великий книжковий фестиваль. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його організатор, письменник і військовий Віталій Запека.
Фести
Хто з нас не мріяв, не зізнавався в коханні, не сумував і не підбадьорював інших, декламуючи Ліну Костенко? Хто не вчив напам’ять уривки із «Марусі Чурай», хто не переписував у щоденник
В естонському й польському часописах вийшли переклади віршів українських поетівПереклади віршів українських поетів Валерія Пузіка та Олександра Мимрука нещодавно вийшли в естонському та польському часописах Looming і Pisarze відповідно. Про це автори повідомили на
Радіо Свобода в суді оскаржуватиме скасування федерального грантуРадіо Вільна Європа/Радіо Свобода подало позов до суду проти агентства США з глобальних медіа (USAGM) та його чиновників Карі Лейк і Віктора Моралеса, аби заблокувати рішення про припин
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.